• In English
 • В порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв до бюджетів Хмельницької області надійшло 1,7 млн гривень

  У 2020 році в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв до бюджетів Хмельницької області надійшло 1,7 млн гривень.

  Нині на спеціальних рахунках місцевих рад Хмельниччини сумарно акумульовано понад 16,2 млн гривень. З них на рахунках обласної ради – 3,9 млн грн, міст обласного значення – 217 тис. грн, районних рад – 2,5 млн грн, сільських, селищних і міських рад – 9,4 млн гривень.

  Найбільше коштів знаходиться у розпорядженні місцевих рад Хмельницького (4,6 млн грн), Старокостянтинівського (2,7 млн грн), Городоцького (2,1 млн грн) і Кам’янець-Подільського (1,4 млн грн) районів Хмельницької області та на рахунках обласного бюджету – 3,9 млн гривень.

  У поточному році на Хмельниччині 5,3 млн грн використали на проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель та інші заходи.

  Кошти, що надійшли в порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв також можуть використати на інвентаризацію земель, поліпшення сільськогосподарських та лісогосподарських угідь, освоєння земель, охорону земельного фонду.

  Довідково

  Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільськогосподарським та лісогосподарським виробництвом.

  Відповідно до статті 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв, використовують на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм і проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі заборонено.