• In English
 • В Одесі за участю 19 країн розпочалося українсько-американське навчання “Сі Бриз-2018”
  Міністерство оборони України, опубліковано 09 липня 2018 року о 14:21

  Сьогодні, 9 липня, в Одесі урочисто відкрили українсько-американське навчання “Сі Бриз-2018”.

  Метою навчання, до якого долучилися представники Збройних Сил 19 країн, є планування та проведення багатонаціональної морської операції з безпеки в кризовому регіоні.

  В урочистій церемонії відкриття навчання взяли участь командувач Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко, заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин, керівники навчання від української і американської сторін контр-адмірал Олексій Неїжпапа і капітан 1 рангу Метью Ліман та безпосередньо учасники військових маневрів.

  Маневри будуть проводитися в Одеській та Миколаївській областях, а також на визначених морських полігонах Північно-Західної частини Чорного моря. Особливістю українсько-американського навчання “Сі Бриз - 2018” буде управління силами морського, повітряного та наземного компонентів безпосередньо з моря з борту штабного корабля ВМС США “Маунт Уітні”. Особовий склад новоствореного Морського командування Військово-Морських Сил ЗС України складатиме основу багатонаціонального штабу й у взаємодії зі своїми іноземними колегами отримає практичний досвід планування операцій та управління силами за стандартами НАТО.

  “Українсько-американське навчання “Сі Бриз-2018” – наша спільна відповідь ідеологам, організаторам і спонсорам “гібридних воєн”, за якими криються загрози людству, державний тероризм і збройна агресія, – наголосив віце-адмірал Ігор Воронченко. – Заплановані заходи підготовки наочно засвідчать нашу єдність і непохитну готовність разом захистити мир і цінності, які поділяє цивілізоване людство – демократію, свободу, верховенство права, територіальну цілісність і непорушність кордонів суверенних держав”, – підкреслив командувач Військово-Морських Сил ЗС України.

  За словами командувача виду ЗС України, проведення таких навчань Україна розглядає, як добру нагоду вдосконалити взаємосумісність  українських ВМС та ВМС наших партнерів. Маневри вже понад 20 років дозволяють нам якісно тренувати сили та запроваджувати міжнародні стандарти взаємодії, щоб  адекватно реагувати на нагальні виклики і загрози з морського напрямку.

  Навчання триватимуть до 21 липня. У військових маневрах буде задіяно 29 кораблів, катерів і суден, 1 підводний човен, 25 літальних апаратів, близько 3 тисяч чоловік особового складу. Основними навчально-бойовими елементами та завданнями стануть дії протикорабельної та протиповітряної оборони, висадки морського десанту на необладнане узбережжя, проведення рейдових дій, тактичне маневрування та плавання в ордерах.