• In English
 • В Одесі розпочалася головна конференція з планування українсько-американського навчання «Сі Бриз-2018»
  Міністерство оборони України, опубліковано 26 лютого 2018 року о 16:56

  26 лютого в Одесі розпочалася головна конференція з планування українсько-американського навчання «Сі Бриз-2018».

  Основною метою заходу, який триватиме до 1 березня, буде остаточне опрацювання плану, узгодження сценарію і навчальних питань, визначення сил, засобів та формату проведення, рекогностування районів майбутнього навчання.

  У конференції, крім Військово-Морських Сил ЗС України та Сполучених Штатів Америки, беруть участь ще 14 країн – Болгарія, Велика Британія, Греція, Грузія, Данія, Естонія, Канада, Литва, Молдова, Норвегія, Румунія, Польща, Туреччина і Швеція, представники інших видів ЗС України та силових структур.

  «Управління силами морського, повітряного та наземного компонентів багатонаціональним морським штабом безпосередньо з моря – такою буде особливість українсько-американського навчання «Сі Бриз-2018». Особовий склад новоствореного Морського командування ВМС ЗС України у взаємодії зі своїми колегами пройде апробацію, отримає практичний досвід планування та управління операцією за стандартами НАТО», – зазначив керівник навчання від України контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

  За словами контр-адмірала Олексія Неїжпапи, навчання серії «Сі Бриз», яке проводилося до 2014 року, характеризувалося як навчання партнерів, якщо ж говорити про наступні роки, то це вже один із основних інструментів переходу українських ВМС на стандарти НАТО, підтримання миру та стабільності в Чорноморському регіоні.

  Керівник навчання від Сполучених Штатів Америки капітан 1 рангу Майкл Віллігас наголосив, що розміщення штабу на кораблі управління ВМС США USS Mount Whitney, який базуватиметься у відкритому морі, надасть країнам-учасникам унікальну можливість відпрацювати сумісність дій в обмеженому просторі, поліпшити взаєморозуміння та досягти поставленої мети.