• In English
 • В НАДС відбувся навчальний семінар щодо методології розробки ситуаційних завдань для кандидатів на посади державної служби

  Сьогодні в НАДС відбувся семінар-тренінг, присвячений питанням забезпечення уніфікованого підходу до методології розробки ситуаційних завдань для конкурсного відбору кандидатів на посади державної служби. Адже розв’язання ситуаційних завдань та визначення їх результатів є одним з важливих етапів конкурсної процедури на зайняття посад державної служби. Захід ініційовано та проведено НАДС спільно із Центром з питань доброчесності в оборонному секторі (CIDS), Центром оцінювання кандидатів на зайняття посад державної служби.

  «В рамках розвитку ефективної та професійної державної служби для нас надзвичайно важлива співпраця з європейськими колегами. Серед них і Центр з питань доброчесності в оборонному секторі, з яким ми активно співпрацюємо в багатьох напрямах, починаючи з 2018 року. Сьогодні ми говоримо про важливість та переваги використання ситуаційних завдань у конкурсній процедурі та про виклики, які виникають при їх розробці. Адже головною метою розв’язання ситуаційних завдань – є з’ясування спроможності кандидатів використовувати свої знання, компетентності та досвід під час виконання посадових обов’язків, а також максимально розкрити потенціал кандидата», - зазначила Голова НАДС Наталія Алюшина. 

  Також, Наталія Алюшина нагадала, що завдяки експертній підтримці та сприяння CIDS підготовлено спільно посібник для членів конкурсних комісій «Визначення та оцінювання вимог до компетентності кандидатів на зайняття посад категорій «Б» і «В».

  Учасниками семінару стали фахівці Центру оцінювання кандидатів на зайняття посад державної служби, Генерального департаменту з питань управління персоналом на державній службі та в органах місцевого самоврядування, Генерального департаменту з питань політики оплати праці та функціонального розвитку державної служби, Управління з питань персоналу та Управління забезпечення діяльності Комісії з питань вищого корпусу державної служби.

  Впродовж зустрічі мова йшла про недоліки та переваги існуючої методології підготовки ситуаційних завдань для оцінювання професійних знань та вимог до компетентностей кандидатів. Крім цього,  учасники обговорили, які методи розробки ситуаційних завдань доцільно використовувати в майбутньому. Наразі розпочато підготовку до напрацювання бази кейсів, які зможуть використати під час конкурсів усі державні органи.