• In English
 • В МЗС України відкрилася виставка про роль жінок в науці та їх внесок у науковий прогрес
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 10 серпня 2021 року о 19:16

  10 серпня перший заступник Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова в рамках арт-ініціативи «Наука – це вона» відкрила в МЗС України культурно-просвітницьку виставку, присвячену одразу двом важливим темам. Одна з них – популяризація здобутків української науки, які мають загальносвітове значення. Інша – забезпечення гендерної рівності, зокрема для самореалізації дівчат й жінок у сферах точних наук і природничих спеціальностей (STEM). 

  Серед запрошених гостей заходу були керівники представництв в Україні ЮНІСЕФ та ООН Жінки Мурат Сахін і Еріка Квапілова, які підтримують згаданий проект, переможниці проведеного під егідою цієї ж ініціативи конкурсу есе про українських жінок-вчених Анастасія Суворова та Марта Швець, а також Дар’я Бичкова, та інші представники  проекту «STEM is FEM», які втілюють ініціативу «Наука – це вона».

  «Ця експозиція унікальних портретів 12 всесвітньовідомих українських жінок-вчених, серед яких кібернетик Катерина Ющенко, нейробіолог Нана Войтенко, генетик Оксана Півень, математики Олена Ванєєва й Марина В’язовська. Їх унікальний внесок у світову науку має бути гідно представлений на міжнародному рівні», - зазначила Еміне Джапарова. 

  Вона також додала, що саме МЗС стало першим органом державної влади в Україні, який здійснив гендерний аудит. «Протягом останніх років ми досягли чималого прогресу у сфері забезпечення гендерної рівності. У нас є чіткий План заходів та Стратегія розширення реальних можливостей для дипломаток на всіх без виключення ділянках дипломатичної служби, якими ми керуємося у нашій повсякденній роботі», - наголосила перша заступниця міністра.

  Довідково

  «Наука – це вона» — сучасна освітня арт-ініціатива, яка реалізується благодійним проектом «STEM is FEM» за підтримки Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) та ООН-Жінки в Україні в рамках глобальної кампанії «Покоління рівності».

  В її рамках п’ять сучасних українських ілюстраторів створили портрети 12 українських відомих науковиць, після чого дівчат з усієї України запросили взяти участь у конкурсі есе про будь-яку з цих видатних вчених.

  Мета проекту – представити молодим дівчатам успішних українських жінок-науковців як рольових моделей, котрі надихнуть їх повірити у власне майбутнє у сфері STEM. 

  У змаганні взяла участь 561 дівчина віком від 14 до 21 року.

  Церемонія нагородження 12 переможників всеукраїнського конкурсу есе «Наука – це вона» відбулася 10 червня за участі першої леді України Олени Зеленської.