• In English
 • В Мінветеранів обговорили питання щодо обміну досвідом в адаптації ветеранів до мирного життя
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 18 листопада 2023 року о 16:02

  Відбулась зустріч Міністра у справах ветеранів України Юлії Лапутіної з делегацією міжнародної організації Apostolat Militaire International (“Міжнародне військове апостольство”, AMI) на чолі з її президентом Матьє Борсбумом –  віце-адміралом у відставці, колишнім командувачем Королівським флотом Нідерландів (2010 – 2014 рр.). Організація об'єднує діючих офіцерів, офіцерів у відставці, військових ветеранів католицького віросповідання у багатьох країнах світу, пропагує християнські цінності.

  На початку зустрічі Юлія Лапутіна висловила Матьє Борсбуму вдячність його країні – Королівству Нідерландів – за надану потужну всебічну підтримку нашій країні у протистоянні неспровокованій російській агресії.

  Очільниця Мінветеранів ознайомила гостей з пріоритетними напрямками нової державної ветеранської політики, яка наразі реалізується. Основну увагу Міністр акцентувала на впроваджені новітньої системи переходу від військової служби до цивільного життя. Вона має полегшити українським ветеранам й ветеранкам, членам їхніх сімей реінтеграцію у громади, надати сучасні та дієві інструменти для самореалізації у мирному житті, в тому числі й за допомогою цифрових сервісів та послуг.

  “У співпраці з дотичними міністерствами і відомствами, нашими міжнародними партнерами маємо зробити все, щоб гідно зустріти наших Захисників і Захисниць з війни, допомогти їм та їхнім родинам безпроблемно повернутися до мирного життя у громадах. Звісно, ми дуже зацікавленні у залученні найкращого світового досвіду реінтеграції”, – зазначила Юлія Лапутіна.

  Серед основних пріоритетних проектів Мінветеранів в цьому напрямку – розбудова всеукраїнської мережі сучасних реабілітаційних центрів, де будуть застосовані кращі світові практики із залученням і міжнародних фахівців. А також впровадження в Україні інституту помічника ветерана, якій послідовно реалізується в 10 пілотних регіонах.

  В ході зустрічі сторони обговорили питання обміну практичним досвідом між експертами з ветеранської політики, можливість стажування фахівців, зокрема, помічників ветеранів тощо. Президент АМІ Матьє Борсбум зазначив, що його організація представлена у багатьох країнах та має певні практичні напрацювання у сприянні колишнім військовослужбовцям в адаптації до мирного життя.

  За підсумками зустрічі було домовлено про подальші консультації сторін щодо можливих шляхів співробітництва у сфері реалізації ветеранської політики та наданні допомоги Україні.  

  Довідково

  Apostolat Militaire International (AMI) заснована у 1965 році у м. Сантьяго – де – Компостела  (Іспанія) 10 країнами. Визнана Святим Престолом (Папою Римським) у 1985 році як міжнародна римо-католицька організація мирян (ІСО). Має на меті пропагувати християнські цінності у військовому житті, сприяти розумінню та виконанню військової місії як місії заради миру, свободи та прав людини.