• In English
 • Міноборони: На міжнародному безпековому форумі говорили про безпекову ситуацію довкола України та тенденції її розвитку у європейському регіоні
  Міністерство оборони України, опубліковано 20 листопада 2021 року о 17:52

  19 листопада на Галіфакському Міжнародному безпековому форумі заступник Міністра оборони України з європейської інтеграції Анатолій Петренко провів зустріч з Парламентським державним секретарем Федерального міністерства внутрішніх справ, будівництва та громади Федеративної Республіки Німеччина Стефаном Майєром.

  Під час зустрічі Анатолій Петренко обговорив з німецьким колегою безпекову ситуацію довкола України та тенденції її розвитку у європейському регіоні. Крім того, співпрозмовники обмінялися думками щодо перспектив двосторонньої співпраці в оборонній сфері.

  Окремою темою діалогу було обговорення питань приєднання України у рамках Політики з безпеки і оборони ЄС до проектів програми PESCO та участі представників ЗС України у військових операціях під проводом ЄС. Також були підняті аспекти надання допомоги Україні з боку ЄС за рахунок ресурсів Фонду підтримання миру (European Peace Facility).

  Заступник Міністра оборони України висловив вдячність за політичну та практичну підтримку, яку надає ФРН, для зміцнення обороноздатності держави.

  У свою чергу Стефан Майєр запевнив у незмінності позиції Німеччини щодо суверенітету, територіальної цілісності та євроатлантичного курсу України.