• In English
 • У Мінекономрозвитку розглянули стан підготовки до Всеукраїнського перепису населення
  Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, опубліковано 27 листопада 2018 року о 22:18

  27 листопада під головуванням Першого віце-прем'єр-міністра України - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва відбулося чергове засідання Міжвідомчої комісії з питань сприяння проведенню Всеукраїнського перепису населення.

  Під час засідання Комісія розглянула питання щодо розробки Концепції технології оброблення даних Всеукраїнського перепису населення та проектно-технологічної документації на створення автоматизованої системи збирання та обробки переписних даних.

  “Запланований Всеукраїнський перепис населення слід проводити з використанням сучасних технологій збору і обробки даних. Завдяки використанню сучасного обладнання - ноутбуків, планшетів, засобів електронної ідентифікації та цифрових інструментів, можна спростити і пришвидшити збір інформації та її подальше опрацювання. Тому прошу усіх належно підготуватися, щоб до таких процедур було готове і програмне забезпечення, і фахівці, а також забезпечити дотримання найвищого рівня захисту даних, включаючи криптографічний”, - підкреслив Степан Кубів.

  Концепція та проектно-технічна документація передбачає основні засади проведення майбутнього перепису, а також технології оброблення отриманих даних. Зокрема, йдеться про базові вимоги, критерії та обмеження до програмно-апаратного комплексу автоматизованої системи для збору та обробки даних Всеукраїнського перепису населення.

  Це дозволить підготувати необхідні людські, фінансові та матеріальні ресурси для створення, експлуатації, впровадження та подальшого технічного супроводу в апараті Держстату та його територіальних органах.

  Довідково

  18 липня 2018 року за ініціативи Мінекономрозвитку Уряд ухвалив рішення про проведення пробного перепису населення України у 2019 році, який є частиною підготовчих заходів до проведення Всеукраїнського перепису населення, запланованого на 2020 рік. Під час проведення пробного перепису населення будуть апробовані технології, інструменти та методи проведення перепису населення, у тому числі проведене тестування використання планшетів та ноутбуків для спрощення процесу збору та обробки отриманих даних.