• In English
 • В енергетичному секторі пріоритетом для України залишається інтеграція до європейської енергетичної системи, – Ігор Насалик

  Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик взяв участь у публічній дискусії на тему «Реформування сектору електроенергетики України: поєднуючи енергетичну трансформацію та інтеграцію до європейського ринку», яка проходить 22-23 червня 2018 року у Брюсселі.

  У виступі він зазначив, що енергетичне співробітництво має залишатися одним із пріоритетів відносин України і ЄС.

  Міністр подякував Європейській Комісії за послідовну підтримку реформ в Україні та підкреслив особливу важливість розширення існуючого стратегічного партнерства у сфері енергетики з Європейським Союзом. «В енергетичному секторі пріоритетом для України залишається інтеграція до європейської енергетичної системи, що сприятиме зміцненню енергетичної безпеки України та ЄС». 

  Ігор Насалик також наголосив на важливості реалізації Енергетичної стратегії України до 2035 року, впровадження Закону України «Про ринок електричної енергії», інтеграції об’єднаної енергосистеми України до енергосистеми європейських країн,  розвитку відновлювальних джерел енергії, цінової політики щодо «зеленої» енергетики,  співпраці з міжнародними фінансовими організаціями в енергетичному секторі, виконання положень Паризької угоди тощо.

  Міністр повідомив, що для прискорення реформ створено координаційну раду, яку очолив Прем’єр-міністр України, і це дає можливість синхронізувати роботу щодо прийняття рішень і зробити їх більш гнучкими і зрозумілими.

  Також він зазначив, що за останні 2 роки зроблено суттєвий прорив в енергетичному секторі. «Спільно з колегами із Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради України ми завершили прийняття всієї первинної законодавчої бази», - наголосив Ігор Насалик. Зокрема, він відзначив, що для Енергетичної стратегії до 2035 року базою стала європейська стратегія розвитку енергетики.

  Ігор Насалик значну увагу у виступі приділив виконанню зобов’язань України щодо збільшення частки ВДЕ в енергетичному балансі країни. При цьому він зазначив, що Україна враховує досвід європейських країн щодо розвитку відновлювальних джерел енергії та збалансування енергетичної системи. «Зростання відновлювальних джерел енергії проходить таким чином, що ми повинні зрозуміти, як введення екологічно чистих потужностей, вітрової та сонячної енергетики, компенсувати в плані добового регулювання», - наголосив Міністр.

  Також він звернув увагу на цінову політику в секторі відновлювальних джерел енергії України, зважаючи на стрімкий розвиток нових технологій. Міністр повідомив, що у співпраці з профільним Комітетом Верховної Ради України зареєстровано кілька законопроектів  щодо можливості проведення аукціонів  на впровадження нових об’єктів ВДЕ відповідно до європейських практик.

  «Оскільки ринкова інтеграція неможлива без інфраструктурної, особливо важливим є підписання у Брюсселі 28 червня 2017 року Угоди про умови майбутнього об’єднання енергосистем України та Молдови з енергосистемою континентальної Європи», - наголосив Міністр. Він поінформував, що станом на сьогодні з боку української сторони немає жодних зволікань з імплементацією заходів, які є складовою Угоди про умови майбутнього об’єднання енергосистеми України з енергосистемою континентальної Європи, та безумовне виконання якого необхідне для прийняття позитивного рішення про синхронізацію. На сьогодні розроблено відповідний план заходів щодо синхронізації ОЕС України з європейською енергосистемою, після затвердження якого Україна  буде мати всі індикатори для успішного завершення цього процесу. «Україна розраховує на максимальну політичну підтримку процесу інтеграції ОЕС України в ENTSO-E», - наголосив Міністр.

  Ігор Насалик запевнив, що Україна готова максимально докладати зусиль до активізації спільної роботи у рамках Енергетичного Союзу та підтримує реалізацію інвестиційних проектів енергетичної інфраструктури ЄС. У цьому контексті він відзначив співпрацю з ЄІБ, ЄБРР щодо впровадження програм в енергетиці, а також розвиток державно-приватного партнерства, залучення  коштів державного бюджету для  модернізації енергосектору та прискорення реформ. «Виконання зобов’язань – це буде той механізм, який дасть можливість Україні інтегруватися в європейську енергосистему», - наголосив Міністр.

  Окремо він зупинився на виконанні положень Паризької угоди та заходах щодо зменшення викидів від великих спалювальних установок на 40%. «З одного боку розвиваються відновлювальні джерела енергії, з другого боку основний сектор, який забезпечує балансування, починає скорочуватися», - зазначив Ігор Насалик.