• In English
 • В електронній системі охорони здоров’я створено вже понад 14 тисяч медвисновків про народження немовлят
  Національна служба здоров’я України, опубліковано 10 листопада 2020 року о 12:52


  ТОП-3 регіонів за кількістю сформованих медвисновків: Київ, Дніпропетровська та Харківська області. Найбільшу кількість медвисновків про народження видали пацієнтам лікарі Київського пологового будинку № 5. 

  З жовтня НСЗУ разом з Міністерством охорони здоров’я та Міністерством цифрової трансформації запустили оновлений сервіс єМалятко. Сервіс дозволяє лише за однією заявою отримати близько десяти послуг від різних органів влади. Замовити ці послуги можна не відвідуючи установ. Це - державна реєстрація народження, визначення походження дитини, її належності до громадянства України, реєстрація місця проживання, призначення допомоги та інші. Точкою входу до сервісу є медичний висновок про народження дитини.

  Медичний висновок формує лікар у пологовому будинку. На сьогодні 832 лікарі вже створюють такі медвисновки. Серед них 483 неонатологи, 314 акушерів-гінекологів та 36 педіатрів.

  У перший тиждень запуску сервісу єМалятко медичні висновки про народження формували у 96-ти закладах, у другий тиждень кількість лікарень збільшилась до 191-єї. На сьогодні медичні висновки формують вже у 318-ох закладах охорони здоров’я.

  Вже створено понад 14 000 медичних висновків про народження в електронній системі охорони здоров’я. За 2 168 медичними висновками батьки немовляти вже звернулись в органи державної реєстрації актів цивільного стану або зареєструвались у додатку “Дія”.

  ТОП-3 регіонів за кількістю сформованих медвисновків: Київ (1817), Дніпропетровська (1577) та Харківська (1259) області. Київ, Харків, Дніпро, Запоріжжя та Кривий Ріг - міста, в яких медвисновки про народження створюються найактивніше.

  Найбільшу кількість медвисновків про народження видали пацієнтам лікарі Київського пологового будинку №5. Тут 9 лікарів створили 572 медвисновки про народження.

  Важливо, що тепер дані про новонародженого в електронній системі охорони здоров’я з’являються автоматично відразу після реєстрації. Якщо у батьків є медичний висновок, вони можуть замовити послугу з внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів. І коли батьки обиратимуть педіатра для дитини, дані малюка вже будуть в електронній системі – це пришвидшує підписання декларації. До речі, у Реєстрі пацієнтів вже з’явилось 603 таких нових записів.

  Під час пандемії COVID-19 оновлений сервіс єМалятко допоможе батькам новонародженої дитини зменшити кількість візитів в установи, а отже мінімізує їх ризики підхопити вірус у громадських місцях.

  НСЗУ уклала договори з майже чотирма сотнями (400) медзакладів на надання медичної допомоги при пологах. 70 з них – спеціалізовані пологові будинки та перинатальні центри. За квітень-вересень у цих закладах породіллям надали понад 134 тис. пріоритетних послуг з медичної допомоги при пологах.

  У безоплатний пакет допомоги при пологах включено моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого, медичну допомогу при фізіологічних пологах, що надається черговою акушерською бригадою, медичну допомогу при ускладнених пологах та кесаревому розтині, зниження больових відчуттів у жінки під час пологів, зокрема епідуральну анестезію, стабілізацію стану дитини після народження, вакцинацію немовляти, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, лікарські засоби з Нацпереліку та витратні матеріали, а також ті лікарські засоби, що закуповуються МОЗ в централізованому порядку, а також харчування під час перебування у стаціонарі.

  Породілля має право на вільний вибір пологового будинку, незалежно від місця реєстрації, фактичного проживання та незалежно від наявності декларації. На пологи потрібно брати лише речі індивідуального користування для себе та малюка. Жодних благодійних внесків та пакетів з медикаментами приносити не потрібно.