• In English
  • У ДСНС обговорили питання удосконалення нормативно-правової бази щодо утворення центрів безпеки громадян в ОТГ
    Державна служба України з надзвичайних ситуацій, опубліковано 08 серпня 2019 року о 15:00

    8 серпня під головуванням тимчасово виконуючого обов'язки Голови ДСНС України Олега Мельчуцького відбулася апаратна нарада з керівниками структурних та територіальних підрозділів Служби. У ході наради були обговорені основні питання щодо стану реагування на надзвичайні ситуації у період з 1 червня по 7 серпня, стан виконання державної іпотечної програми забезпечення житлом особового складу, а також питання удосконалення нормативно-правової бази щодо утворення центрів безпеки громадян в об'єднаних територіальних громадах.

    Зокрема, було зазначено, що ДСНС, спільно із МВС та Мінрегіоном працює над розробкою нормативно-правового акта, яким будуть визначені критерії утворення в населених пунктах центрів безпеки. Для розбудови мережі ЦБ на території України планується залучення державної підтримки за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Також проводиться робота в регіонах з визначення стану реалізації Стратегії реформування ДСНС у частині створення місцевих добровільних пожежно-рятувальних підрозділів. У ході роботи проводяться зустрічі з керівництвом ОТГ, місцевими органами виконавчої влади та громадськими організаціями для надання методичних рекомендацій. Так, минулого тижня представниками ДСНС відвідано три територіальні органи у Волинській, Житомирській та Хмельницькій областях, де вивчено стан організації роботи. Найближчим часом планується така ж робота у Полтавській, Кіровоградській та Черкаській областях.

    Олег Мельчуцький наголосив на необхідності організувати активну роботу у цьому напрямку, акцентувавши на останньому позитивному прикладі відкриття Центру безпеки на Одещині в Авангардівській ОТГ.