• In English
 • В ДСНС ефективно використовується роботизована система пожежогасіння
  Державна служба України з надзвичайних ситуацій, опубліковано 30 березня 2023 року о 11:12

  На сьогодні в ДСНС використовується роботизована система «Alpha Robotics Prototype». Її застосування сприяє підвищенню можливостей проведення робіт з розвідки та пожежогасіння, шляхом отримання необхідних фото та відеоматеріалів, оцінки значень теплових потоків, використання дистанційного маніпулятора, лебідки тощо.

  «Такі системи як робот пожежогасіння Alpha Wolf, наданий партнерами з Німеччини, вже використовувався для ліквідації складних пожеж у вересні 2022 року у м. Бориспіль та у лютому 2023 року на складі лакофарбових матеріалів у Києві. Він дає можливість гасити складні пожежі у важкодоступних місцях, мінімізуючи ризики для особового складу», - зазначив Голова ДСНС Сергій Крук.

  Загалом ця роботизована система пожежогасіння являє собою рухому акумуляторну платформу з дистанційним керуванням з встановленим лафетним стволом, захисною спринклерною системою по периметру пристрою та акустичною сигнальною системою. Додатково вони оснащені причіпним пристроєм (фаркопом), лебідкою та освітлювальною системою.

  Alpha Wolf може викидати від 2 тис. л води на хвилину на відстань до 65 м. При цьому, за допомогою пульта керування оператор може перебувати на відстані від робота.