• In English
 • В Будинку Уряду відкрилась персональна виставка відомої художниці Анжеліки Рудницької
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 31 травня 2018 року о 19:22

  Персональна виставка відомої української співачки, художниці, телеведучої, журналістки, науковця та громадського діяча Анжеліки Рудницької відкрилась в Будинку Уряду.

  Авторка представила біля 80 своїх робіт, що вирізняються вишуканою кольоровою гамою та довершеними композиціями.

  В експозиції авторські гобелени та вишиті картини з різних циклів - «Еволюція нескінченності», «Незриме коріння», «Сонцестояння», «Декаполіс» «Місячне приношення», «Праліс», «Праморе», «Прамісто», «Радуйся», «Дерева-писанки» тощо. У своїх роботах художниця оригінально інтерпретує давні українські символи.

  Всі полотна виконані в авторській техніці, яка поєднує етнічне та модерне мистецтво. Саме тому Анжеліка Рудницька – засновниця течії етномодерн. Їй вдалося перетворити народну вишивку в сучасне мистецтво.

  Оглядаючи експозицію разом з майстринею, Державний секретар Кабінету Міністрів Володимир Бондаренко, зазначив, що вперше в стінах Будинку Уряду відкривається виставка, яку презентує сам художник. За його словами, всі роботи дуже світлі і оптимістичні, і в той же час філософські.

  Він переконаний, що картини надихатимуть як співробітників Секретаріату Кабінету Міністрів, так і людей, які приходитимуть на екскурсії в Будинок Уряду.

  «Анжеліка переносить всі свої почуття в роботи, якими надихатимемося і ми, та будемо робити ще більше корисних речей для суспільства», - зазначив Володимир Бондаренко.

  Своєю чергою сама майстриня розповіла, що вирішила стати художницею ще в дитинстві. Коли Анжеліці було 5 років, батьки отримали нову квартиру. При переїзді дівчинка на підлозі нової оселі намалювала велику картину крейдою. Звісно ж, батьки не були в захваті. «Але я сказала, що карати мене за це не можна, тому що коли я виросту – стану великим художником», - поділилась Анжеліка Рудницька.

  Вишитим живописом відома телеведуча почала займатися, коли несподівано стала повністю прикутою до ліжка. За її словами, тоді вишивка була порятунком. Художниця переконана, що цей дар вона отримала від Бога і саме тому свої роботи не продає. Натомість постійно організовуються виставки. Полотна експонувалися у музеях і галереях України, Франції, Угорщини, Бельгії, Нідерландів, Болгарії, Румунії, Македонії, Сербії, Хорватії, Естонії, Чорногорії, Литви, Латвії, Польщі, Кореї.

  «Коли побачила реакцію людей на мої роботи, я вирішила, що вони будуть мандрувати світом і розповідати про Україну, і в тому числі самим українцям. І з кожною виставкою картини стають мудрішими. Люди стільки відкривають всього в них, навіть те, що я не бачу», - розповіла Анжеліка Рудницька. До слова, художниця зовсім не використовує чорної нитки. Вона переконана, що негативу в житті вистачає, натомість потрібно нести добро і позитив.

  На завершення події перші відвідувачі виставки довго не відпускали майстриню – хтось просив сфотографуватися, хтось поділитися тим, що її надихає. Анжеліка Рудницька не лише радо робила з усіма селфі, а й охоче розповідала, зокрема, і про свою благодійну роботу на сході країни, якій вона віддає нині більшість свого часу.

  В Будинку Уряду відкрилась персональна виставка відомої художниці Анжеліки Рудницької В Будинку Уряду відкрилась персональна виставка відомої художниці Анжеліки Рудницької