• In English
 • Усі найбільші фармацевтичні підприємства працюють, – МОЗ
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 27 травня 2022 року о 17:58

  Найбільші фармацевтичні виробники продовжують працювати стабільно та отримувати необхідну сировину з Європи. Про це повідомив перший заступник Міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда.

  «Фактично всі найбільші підприємства зараз працюють. Хтось почав працювати вже з четвертого дня війни, хтось - з другого тижня. Але навіть зупинка фармацевтичного заводу не означає, що ліки з нього перестають їхати до дистриб'юторів і до аптек. Зараз фармвиробники працюють досить стабільно, сировина продовжує їхати», – відзначив Олександр Комаріда.

  За словами першого заступника, сировина для виготовлення ліків надходить через європейські хаби, навіть якщо українські виробники мають прямі контракти з виробниками сировини. Нині інгредієнти надходять через Польщу, Румунію, а далі – автотранспортом до України.

  Водночас говорити про те, щоб оцінювати динаміку обсягів виробництва лікарських засобів, рано:

  «Щоб говорити, зменшилося чи збільшилося виробництво, пройшло дуже мало часу. Для того, щоб зробити якісний аналіз, потрібно взяти дані хоча б за другий квартал. Якщо говорити про перший квартал, то він абсолютно не показовий, бо тоді майже два місяці був мирний час», – додав Олександр Комаріда.