• In English
 • Усі медичні заклади мають скасувати планові операції та госпіталізації на період загострення ситуації навколо поширення коронавірусу COVID-19, - Віктор Ляшко
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 17 березня 2020 року о 11:20

  15 областей України мають тести для виявлення коронавірусу, ще 1 млн тест-систем надійде найближчим часом. Тести є у вірусологічній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я. Також на ринок зайшли експрес-тести, які дозволяють робити дослідження біля ліжка хворого.

  Таку заяву в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV зробив заступник Міністра охорони здоров'я - головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Він також додав, що зараз Міністерство охорони здоров’я України готує наказ, згідно з яким усі медичні заклади мають скасувати планові операції та госпіталізації на період загострення ситуації навколо поширення коронавірусу COVID-19.

  «Це звільняє ліжка у відділеннях інтенсивної терапії та апарати вентиляції штучної вентиляції легень», - сказав Віктор Ляшко.

  Заступник Міністра нагадав, що минулого тижня Міністерство охорони здоров’я змінило алгоритм Стандарту надання медичної допомоги.

  Україна перейшла на 3 сценарій розвитку коронавірусу відповідно до класифікації Всесвітньої організації охорони здоров’я.