• In English
 • Уряд змінив механізм відбору керівників найбільших держпідприємств
  Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, опубліковано 22 березня 2018 року о 09:55

  21 березня Уряд підтримав ініціативу Мінекономрозвитку щодо внесення змін до постанови КМУ №777, яка регулює роботу Номінаційного комітету і відбір керівників особливо важливих для економіки державних підприємств.

  Механізм стосується відбору керівників особливо важливих для економіки державних підприємств, а саме: підприємств, вартість активів яких перевищує 2 млрд грн або річний розмір чистого доходу яких перевищує 1,5 млрд грн.

  «Ми всі бачимо, що наявний механізм відбору керівників не працював належним чином. А великі перерви в роботі Комітету з призначення автоматично відсіюють хороших, професійних кандидатів. Тому ми розробили зміни до постанови КМУ №777, які дозволять забезпечити якісну роботу Номінаційного комітету і знайти професійних, висококваліфікованих керівників для ефективного управління роботою ключових держпідприємств», - прокоментував внесені зміни Степан Кубів, Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України.

  Новий персональний склад Комітету з призначень

  Відтепер Комітет з призначень керівників особливо важливих державних підприємств (Номінаційний комітет) – це колегіальний орган, який складається з 4 членів з правом голосу (представників Уряду) та 4 членів з правом дорадчого голосу (незалежні недержавні експерти). Членами Комітету з правом голосу Уряд визначив Міністра Кабінету Міністрів України, першого заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі, першого заступника Міністра фінансів та керівника органу управління держпідприємства (представник змінюється для кожного конкурсу).

  Персональний склад незалежних недержавних експертів, які стануть членами Комітету з призначення, будуть затверджені Урядом додатково.

  Таким чином, Комітет з призначення складатиметься з 8 членів замість 18. Кворум, необхідний для проведення засідання - 3 члени з правом голосу.

   Нова комісія, яка здійснює попередній відбір

  Замість відбіркових комісій при кожному органі управління утворюється єдина Комісія з відбору. До неї пропонується включити двох представників Секретаріату Кабінету Міністрів України, представника Мін'юсту, представника відповідного органу управління і експерта з добору персоналу, який бере участь у роботі комісії з правом дорадчого голосу. Водночас засідання комісії є правоможним, навіть якщо орган управління не визначив свого представника.

  Завдання Комісії з відбору - перевірити документи кандидатів, передати документи претендентів фахівцю з добору персоналу, а також в результаті попереднього відбору фахівцем з добору персоналу подати на розгляд Комітету з призначення від трьох до п’яти претендентів. Водночас більшість претендентів, що подаються Комісією з відбору, повинні бути з кандидатів, визнаних фахівцем з добору персоналу найкращими.

  Фахівець з добору персоналу 

  Фахівець з добору персоналу (рекрутингова компанія, обрана на тендері) проводить попередній відбір кандидатів: оцінює резюме, проводить співбесіди з кандидатами та визначає п’ять претендентів. Комісія з відбору мусить подавати на розгляд Комітету кандидатів, яких обрав фахівець з добору персоналу, та може замінити не більше 2 кандидатур.

  Коментуючи це рішення, Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів пояснив: «Я хочу, щоб питання відбору керівників державних підприємств було повністю деполітизовано. Я не хочу, щоб засідання зривались зацікавленими сторонами, щоб комісія просувала «своїх» кандидатів. Нарешті я не хочу нівелювати роботу рекрутингових компаній. Тому їхнє слово буде визначальним у попередньому доборі кандидатів».

  Послуги фахівця з добору персоналу можуть оплачуватися коштом держпідприємства або держбюджету, або міжнародної технічної допомоги.

  Відкриття вакансії 

  Держпідприємства повинні повідомити Кабінет Міністрів про відкриття вакансії керівника не пізніше ніж через 5 днів після її відкриття і про контракт з керівником особливо важливого для економіки підприємства, строк якого закінчується у наступному місяці, не пізніше 30-го числа.

  З повним текстом постанови можна ознайомитись тут: http://bit.ly/2G1IoxF