• In English
 • Уряд Японії передав ОХМАТДИТ дороговартісне обладнання для діагностики
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 22 листопада 2018 року о 18:18

  22 листопада Уряд Японії передав НДСЛ «ОХМАТДИТ» діагностичне обладнання на загальну суму понад 24,6 млн грн. Ці прилади дозволять лікарям найбільшої дитячої лікарні України проводити необхідні тести з високою точністю.

  Лише завдяки приладам для діагностики та лікування з патологією шлунково-кишкового тракту та легень необхідну діагностику та своєчасне лікування щорічно зможуть отримати близько тисячі важко хворих дітей, які лікуються в ОХМАТДИТ.

  Водночас дослідження на новому обладнанні проводитимуть не лише для пацієнтів лікарні у Києві, а й для дітей з усієї країни.

  Потужність апаратури – зокрема нового гістологічного обладнання – дозволить оперативно виконувати складні дослідження, а отримані дані використовувати також для наукових досліджень і попередження хвороб у майбутньому.

  Цінне обладнання для ОХМАТДИТ – це лише частина великого проекту, який здійснюється в рамках Угоди між Урядом України та Урядом Японії про технічне співробітництво та грантову допомогу. Загалом українські лікарні отримають найсучасніші японські прилади для діагностики і лікування на суму понад 112 мільйонів гривень.

  У «першій хвилі», крім ОХМАТДИТ, обладнання отримали також Харківський обласний клінічний центр урології і нефрології ім. В .І. Шаповала і Рівненська центральна міська лікарня.

  У «другій хвилі» обладнання постачатиметься до відділень екстреної медичної допомоги лікарень Івано-Франківська, Житомира, Черкас, Сміли, Рівного, Запоріжжя і Харкова.