• In English
  • Уряд вдосконалив механізм використання коштів для здійснення гастрольної діяльності театрів та мистецьких колективів
    Міністерство культури України, опубліковано 06 червня 2018 року о 19:23

    Уряд вдосконалив наявний механізм використання бюджетних коштів, шляхом внесення змін до діючого Порядку за напрямом гастрольна діяльність театрів, мистецьких колективів. Відповідний проект постанови був схвалений на засіданні Кабінету Міністрів України 6 червня.

    Головною метою підтримки державою гастролей є донесення провідними театральними та мистецькими колективами країни з національним статусом кращих взірців саме українського мистецтва до глядачів міст обласного та районного значення, часто найвіддаленіших регіонів  України, в містах, в яких немає колективів такого рівня та забезпечення рівного доступу  до високоякісного культурного продукту.

    Діючий Порядок використання коштів державного бюджету, передбачених для здійснення загальнодержавних заходів у сфері культури та мистецтв, охорони культурної спадщини, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей, державної мовної політики, міжнаціональних відносин, релігій та захисту прав національних меншин не враховує специфіку гастрольної діяльності та унеможливлює її проведення. Тому прийняття постанови вдосконалить механізм використання коштів, передбачений за напрямом гастрольна діяльність театрів, мистецьких колективів, що дасть можливість у подальшому здійснювати відшкодування витрат на оплату проїзду, добових, вартості проживання, плату за оренду приміщення  для проведення заходу тощо.