• In English
 • Уряд України та ОЕСР продовжили дію Меморандуму до 2025 року про взаєморозуміння щодо поглиблення співробітництва
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 28 грудня 2020 року о 18:35

  Сьогодні, 28 грудня, на засіданні Кабінету Міністрів України прийнято розпорядження «Про схвалення проекту Угоди між Урядом України і Організацією економічного співробітництва та розвитку про відновлення дії Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України і Організацією економічного співробітництва та розвитку щодо поглиблення співробітництва та проекту листа Кабінету Міністрів України до Генерального секретаря Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР)».

  7 жовтня 2014 року Уряд України та ОЕСР уклали Меморандум про взаєморозуміння між Урядом і ОЕСР щодо поглиблення співробітництва, який описував основні засади співпраці між ОЕСР та Україною, її цілі та можливі напрямки поглиблення.

  «Наш Уряд ставить за мету приєднання до широкого кола інструментів ОЕСР у різноманітних сферах: від цифрової економіки до охорони здоров’я, від захисту навколишнього середовища до захисту конкуренції. Ефективне впровадження та дотримання стандартів дозволить нам вдосконалити наші політики, узгодити їх з кращими практиками передових країн та краще імплементувати Цілі сталого розвитку», - зазначив Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов.

  Крім того, тісніша співпраця з ОЕСР дозволяє Україні пришвидшити процес європейської інтеграції. ОЕСР та ЄС тісно співпрацюють в Україні в рамках різних проектів, оглядів та ініціатив, серед яких варто згадати SIGMA, EU4Energy, EU4Business, EU4Environment.

  Термін дії Меморандуму з ОЕСР закінчився 7 жовтня цього року. Крім того, текст Меморандуму від 2014 року досі не оновлювався, а тому не відображає чинних пріоритетів діяльності Уряду, які викладені у Програмі діяльності Кабінету Міністрів України, та реформ, що провадить Уряд.

  Схвалена сьогодні Угода оновлює текст Меморандуму з ОЕСР, щоб він відповідав сучасним пріоритетам діяльності Уряду, краще відображав розширення співпраці між сторонами, яке відбулось протягом останніх років, а також збільшення зацікавленості української сторони у нових можливостях поглибленої співпраці з ОЕСР, зростання амбіцій з обох сторін. Дію Меморандуму продовжено до 7 жовтня 2025 року.