• In English
  • Уряд ухвалив механізм відбору незалежних наглядових рад банків, що націоналізуються

    Сьогодні, 11 січня, Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, що упорядковує створення та функціонування наглядових рад банків у разі їх капіталізації державою або у разі виведення з ринку неплатоспроможного банку за участю держави.

    Відповідно до постанови вимоги щодо початку проведення конкурсного відбору на посади незалежних членів наглядової ради починаються застосовуватись до банку, що капіталізується чи виводиться з ринку державою, через два роки після набуття державою права власності на акції банку (раніше був один рік). Також під час проведення конкурсного відбору комісія зможе переглядати рішення про допуск претендентів до конкурсу, якщо з’ясується, що кандидат надав недостовірну інформацію. Постанова також передбачає, що перелік документів, які мають подати претенденти, може бути доповнено конкурсною пропозицією щодо стратегії розвитку чи бізнес-плану банку.

    Ухвалена сьогодні постанова також оновлює певні норми щодо державних підприємств загалом. Вона змінює строк конкурсного відбору з 30 календарних до 30 робочих днів і надає комісії можливість продовжити цей строк на 15 робочих днів. З метою підтвердження інформації щодо відповідності кандидатів вимогам незалежності конкурсна комісія отримує право робити запити до підприємств, установ, організацій усіх форм власності.