• In English
 • Уряд удосконалив Правила паркування транспортних засобів
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 31 березня 2021 року о 14:07

  Сьогодні Уряд схвалив проект постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1342» щодо удосконалення чинних Правил паркування транспортних засобів, розроблений Міністерством розвитку громад та територій України.

  «Прийняття постанови запровадить в Україні сучасніші та комфортніші умови паркування транспортних засобів. Це, своєю чергою, збалансує інтереси осіб з інвалідністю, пішоходів, автомобілістів, суб’єктів господарювання та забезпечить розвиток системи паркування в Україні на європейському рівні», – зазначив Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій.

  Проектом нормативно-правового акта, зокрема, передбачається:

  – надати повноваження інспекторам з паркування (уповноважені посадові особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради);

  – запровадити відповідальність щодо доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів;

  – удосконалити способи оплати паркувальних послуг (у платіжних терміналах, банківських автоматах, комплексах самообслуговування);

  – ввести заборону для суб’єктів господарювання обладнувати місця для паркування на тротуарах.

  Прийняття постанови сприятиме покращенню якості надання послуг з паркування, збільшенню надходжень коштів до місцевих бюджетів, використанню майданчиків для паркування з максимальною ефективністю за рахунок раціональної організації та введення нових інноваційних технологій оплати послуг і контролю за здійсненням оплати. Також органи місцевого самоврядування отримають дієві важелі для розв’язання транспортних проблем у населених пунктах.