• In English
 • Уряд схвалив законопроект «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення»

  Україна продовжує виконувати міжнародні зобов’язання та вживає дії щодо зменшення промислового забруднення. Сьогодні, 23 вересня, Кабінет Міністрів України схвалив законопроект «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення».

  Документ був розроблений Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України з метою забезпечення імплементації положень директиви 2010/75/ЄС «Про промислові викиди» (інтегроване запобігання та контроль забруднення) та виконання умов Угоди про асоціацію з ЄС.

  «Законопроект передбачає впровадження інтегрованого дозволу для великих підприємств, які є найбільшими забруднювачами довкілля. Це, зокрема, підприємства у сфері енергетики, виробництва та обробки металів, переробки, мінеральної сировини, хімічної промисловості тощо», - відзначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

  За його словами, інтегрований дозвіл встановлюватиме вимоги до обсягів забруднення та необхідних заходів для зменшення впливу підприємств на довкілля. Він охоплюватиме вимоги до викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, спецводокористування та управління відходами. Отримання такого дозволу найбільшими забруднювачами стане обов’язковим.

  Крім того, буде впроваджено електронну систему видачі інтегрованих дозволів. Це дозволить зменшити адміністративне навантаження на суб’єктів господарювання та оптимізувати взаємодію держави, бізнесу і громадськості, зробить процедуру максимально прозорою.

  Суб’єкти господарювання будуть зобов’язані здійснювати моніторинг викидів та щорічно звітуватимуть про дотримання умов інтегрованого дозволу. Якщо ці умови порушуватимуться, дозвіл може бути анульований. А це означає, що робота підприємства буде зупинена до виконання законних вимог держави. 

  Прийняття законопроекту встановить чіткі процедури контролю за промисловим забрудненням на території України та стимулюватиме підприємства до модернізації виробництва і впровадження нових найкращих доступних технологій. Це має позитивно вплинути на стан довкілля та здоров’я людей.

  Адже, за даними Інституту оцінки та вимірювання показників здоров’я, у 2016 році в Україні забруднення атмосферного повітря призвело до понад 58 тис. летальних випадків. Забруднення навколишнього природного середовища на глобальному рівні спричиняє близько 16% передчасних смертей щорічно.