• In English
  • Уряд схвалив рішення щодо розширення Карпатського біосферного заповідника

     Кабінет Міністрів України схвалив проект Указу Президента України «По зміну меж Карпатського біосферного заповідника». Ним передбачено розширення території заповідника на 8381,6 га.

    Частина цієї території – близько 4 тис. га, вкрита буковими пралісами і старовіковими лісами, які мають значне наукове і природоохоронне значення, а також слугують осередками унікального біорізноманіття. Включення цих ділянок до складу біосферного заповідника утворює величезну природоохоронну територію суцільного масиву букових пралісів, аналогів якого у світі не існує.

    Крім того, з метою оптимізації території Карпатського біосферного заповідника та покращення управління його природними комплексами, що відносяться до об’єкта Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи», погоджено передати землі в постійне користування площею 9532 га земель, що входили до складу заповідника без вилучення.

    «Сьогодні Уряд зробив важливий крок для збереження та відновлення унікальних природних комплексів Карпат, природоохоронна цінність яких визнана на міжнародному рівні. Біологічне та культурне різноманіття Карпат є важливою складовою розвитку сталого туризму. Надання природоохоронного статусу новим територіям у Карпатському регіоні призведе до поліпшення якості життя, збереження природних цінностей та культурної спадщини», - зазначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.