• In English
 • Уряд схвалив проекти угод для отримання фінансової допомоги Євросоюзу
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 01 липня 2020 року о 14:33

  Кабінет Міністрів України на засіданні 1 липня схвалив проекти трьох угод, які дозволять залучити фінансову допомогу Європейського Союзу, в тому числі на підтримку українських підприємців.

  Як зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, схвалені проекти угод дадуть можливість Україні отримати допомогу на загальну суму 105 млн євро, тобто фактично 3 млрд грн.

  «Це додатковий ресурс, що у комплексі з антикризовими заходами дозволить швидше пройти наслідки коронакризи та дати малому та середньому бізнесу розвиватися швидше», - зазначив очільник Уряду.

  Він також повідомив, що мова йде про наступні угоди: «Перше, це EU4BUSINESS. Реалізація програми дозволить надавати гранти на регіональні проекти з розвитку малого та середнього підприємництва на місцях». За цією угодою Україна має отримати 20 млн євро.

  Друга угода, за словами Дениса Шмигаля, це програма технічного співробітництва-2020, за якою Україна може спрямувати 60 млн євро на посилення інституційної спроможності для здійснення необхідних реформ у напрямку євроінтеграції (в тому числі, це стосується імплементації положень Угоди про асоціацію та про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС).

  «І третє – це програма Підтримки ЄС для розвитку сільського господарства та малих фермерських господарств в Україні. Тут важливо, що допомога буде спрямована саме малим фермерським господарствам, щоб вони змогли краще конкурувати та створювати додану вартість», - підсумував Денис Шмигаль. Сума допомоги Україні за цією угодою становить 25 млн євро.

  Уряд схвалив проекти угод для отримання фінансової допомоги Євросоюзу