• In English
 • Уряд схвалив проект Указу Президента України про Річну національну програму Україна-НАТО на 2021 рік
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 09 лютого 2021 року о 08:10

  Уряд схвалив проект Указу Президента України про Річну національну програму під егідою Комісії Україна-НАТО на 2021 рік (далі – РНП-2021).

  Координацію з підготовки РНП-2021, подальшого виконання і моніторингу здійснює Комісія з питань координації євроатлантичної інтеграції України на чолі з Віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною.

  “РНП на 2021 рік - це фактично наш внутрішній план, за яким ми рухаємося у напрямку членства в НАТО, адже цей документ, як і його попередник – РНП-2020, максимально наближений до План дій щодо членства в НАТО. Рухаючись цим треком, Україна поступово наближає свої стандарти до стандартів Альянсу, що є передумовою членства в НАТО”, - зазначає Ольга Стефанішина.  

  РНП-2021, як і попередня РНП-2020, - «людиноцентрична»: головний акцент державної політики в сфері євроатлантичної інтеграції спрямовано на забезпечення безпеки і добробуту людини як ключового суб’єкту національної безпеки.

  РНП-2021 розробляли понад 535 представників 70-ти державних органів, підприємств і компаній. При підготовці документа використовували міжнародну методику підготовки стратегічних документів «Управління, орієнтоване на результат», загальноприйняту в державах-членах НАТО, ООН, Світовому банку. Розробка документа йшла «від з’ясування проблем у впровадженні необхідних для набуття членства в НАТО реформ» до визначення шляхів їхнього вирішення з  індикаторами виконання та ефективності. Проект РНП-2021 розробляли одночасно з пропозиціями до Державного бюджету на 2021 рік, відтак заходи РНП-2021 підкріплені фінансово.

  Документ потребує схвалення Президентом України.

  Довідково

  Річна національна програма під егідою Комісії Україна-НАТО на 2021 рік - це ключовий інструмент досягнення Україною необхідних критеріїв членства в НАТО. Це системний документ, який містить опис реформ, визначає їхню стратегічну мету, зміст, завдання і заходи в наступних напрямках: політичні та економічні питання, оборонні і військові питання, питання ресурсів, питання безпеки, правові питання.