• In English
 • Уряд схвалив індикатори для моніторингу гендерної рівності
  Державна служба статистики України, опубліковано 02 грудня 2020 року о 16:01

  Сьогодні, 2 грудня, Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням "Питання збору даних для моніторингу гендерної рівності" схвалив розроблений Держстатом перелік індикаторів, у розрізі яких планується здійснювати збір даних для моніторингу гендерної рівності, з визначенням відповідальних за підготовку даних і термінів їх надання.

  Перелік індикаторів формувався протягом 2019-2020 років у рамках роботи міжвідомчої робочої групи з питань гармонізації національних показників гендерної рівності до міжнародних стандартів, до складу якої ввійшли представники органів державної влади, наукових установ, громадських та міжнародних організацій. Наразі перелік містить 226 індикаторів, з яких 104 формуватимуться Держстатом, решта - іншими органами державної влади та установами.

  Як зазначив Голова Держстату Ігор Вернер, оцінка ефективності реалізації механізму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життя суспільства та впровадження європейських стандартів рівності потребує відповідного інформаційного забезпечення. Запропонований перелік сформований на підставі індикаторів гендерної рівності бази даних ЄЕК ООН, Євростату, глобальних і національних індикаторів Цілей сталого розвитку до 2030 року. Його затвердження дозволить створити умови для впорядкування збирання даних для моніторингу гендерної рівності, зіставних на міжнародному рівні.

  На виконання розпорядження Держстат забезпечуватиме збір даних для моніторингу гендерної рівності та їх оприлюднення на своєму офіційному вебсайті, а також здійснюватиме координацію робіт, пов’язаних із розробленням відповідних метаданих до індикаторів.