• In English
 • Уряд подовжив дію пілотного проекту з трансплантації
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 29 грудня 2021 року о 17:55

  Сьогодні Кабінет Міністрів України на своєму засіданні прийняв постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 р. № 707», якою продовжив на 2022 рік реалізацію пілотного проекту з трансплантації.

  Мета розробленої за ініціативи Міністерства охорони здоров’я постанови – стимулювання розвитку трансплантації як одного із пріоритетних напрямків охорони здоров’я.

  Результати реалізації проекту у 2021 р. – понад 300 трансплантацій протягом року, проведених в Україні. Це – вдвічі більше, ніж у 2020 році і майже вчетверо більше, ніж у 2019-му.

  Наразі діють 26 центрів трансплантації, яким витрати за операції повністю покриваються за рахунок коштів державного бюджету.

  Продовження реалізації проекту та налагоджений на сьогодні механізм фінансового забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів дозволить у наступному році продовжити МОЗ оплачувати центрам трансплантації проведені операції за прямими договорами та за гідними тарифами.

  Це дозволить зменшити необхідність направлення українців на лікування за кордон, сприятиме збільшенню кількості трансплантацій в країні і, відповідно, покращуватиме доступ українців до цих операцій.

  У бюджеті на наступний рік на трансплантацію закладено 939,5 млн грн.

  Про результати пілотного проекту з трансплантації у 2021 р. детальніше – за посиланням.