• In English
 • Уряд підвищить престиж педагога та учня закладу профосвіти, зокрема через фінансові стимули, – Сергій Шкарлет
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 01 вересня 2021 року о 13:57

  Професія викладача закладу професійної освіти тривалий час була недооціненою. Нинішній Уряд прагне докорінно змінити це, - зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет сьогодні, 1 вересня 2021 року, вітаючи учнів та викладачів Київського вищого професійного училища будівництва і дизайну з початком нового навчального року.

  «Молодь, яка обирає професійну освіту, є драйвером економіки. Профтехосвіта нині є пріоритетом для Президента України та Уряду. Враховуючи Програму Президента «Велике будівництво», інвестиції в навчально-практичні центри й популярність дуального навчання, можна прогнозувати, що запит суспільства на професійну (професійно-технічну) освіту та підтримка з боку управлінців будуть лише збільшуватися», – зауважив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

  Він також розповів про завдання, які планується виконати для модернізації сфери. Наразі в Комітеті Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій працює робоча група над законопроектом «Про професійну освіту».

  Плануються заходи з покращення умов праці педагогів профосвіти через фінансові стимули та оновлення матеріально-технічної бази закладів. Ще один важливий крок – збільшення стипендій учнів закладів профосвіти. Це має стати одним із факторів, який покращить імідж професійної освіти в суспільстві.

  «Починати свій шлях з робітничої професії дуже престижно. Саме кваліфіковані фахівці закладають підвалини нашого забезпеченого майбутнього», – наголосив Сергій Шкарлет.