• In English
 • Уряд підтримав проект закону про приєднання України до EURIMAGES
  Міністерство культури України, опубліковано 09 листопада 2018 року о 17:42

  Кабінет Міністрів підтримав проект Закону України «Про приєднання України до Розширеної часткової угоди про Європейський фонд підтримки спільного виробництва та розповсюдження художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів (EURIMAGES).

  Проект закону розроблено Міністерством культури на виконання пункту 1441 Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.

  Приєднання України до EURIMAGES дозволить українським кінематографістам отримати додаткове джерело фінансування виробництва кінопроектів та розширить ринок їх збуту,  а також брати участь у допоміжних програмах підтримки Фонду, що сприятиме інтеграції України до європейського аудіовізуального простору.

  «Приєднання України до EURIMAGES є мрією кількох поколінь наших кінематографістів. Це відкриє нам можливості, по-перше, узгодити зі стороною Ради Європи всі організаційні та технічні моменти щодо участі України в цій міжнародній ініціативі, яка існує вже понад тридцять років, а, по-друге, дасть нам  можливість стати її повноправним учасником. Все це створить необхідні умови для подальшого входження української кіноіндустрії в європейський і світовий простір та промоції українського кіно на європейському кіноринку, розвитку економічно самодостатньої, стійкої і конкурентоспроможної на міжнародному рівні національної галузі кінематографії. Для українських фахівців відкриється можливість  брати участь у допоміжних програмах підтримки Фонду, таких як «кінотеатри» та «дистрибуція», - говорить Міністр культури України Євген Нищук.

  Європейський фонд підтримки спільного виробництва та розповсюдження художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів (EURIMAG») засновано 26 жовтня 1988 року Резолюцією Комітету Міністрів Ради Європи з метою промоції незалежного кіновиробництва шляхом надання фінансової підтримки повнометражним, анімаційним та документальним фільмам спільного виробництва. Щорічний бюджет Фонду складає понад 20 млн євро, членами Фонду є 38 країн.