• In English
 • Уряд підтримав посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 15 липня 2020 року о 15:46

  Уряд підтримав законопроект, розроблений МВС, щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян. Зокрема, проектом закону пропонується встановити як обов’язкове додаткове покарання ‑ конфіскацію майна. Про це повідомив Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков сьогодні, 15 липня.

  «Кількість завідомо неправдивих повідомлень про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності за останні час набула загрозливого масштабу. У 2019 році слідчими Нацполіції розпочато досудове розслідування 2000 тисяч кримінальних проваджень. Правоохоронці вимушені реагувати на кожне таке повідомлення, задіюючи значну кількість спеціальної техніки та особового складу», ‑ зазначив Арсен Аваков.

  За його словами, повідомлення носять комплексний характер, коли одночасно повідомляється про замінування одразу десятків об’єктів.

  Законопроектом пропонується як обов’язкове додаткове покарання - конфіскацію майна.

  Передбачено також посилення кримінальної відповідальності у вигляді позбавлення волі строком від 4 до 8 років з конфіскацією майна, якщо об’єктами неправдивого повідомлення стали критично важливі об’єкти інфраструктури чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади, або заклади охорони здоров’я та освіти.

  За цей законопроект має проголосувати Верховна Рада.