• In English
 • Урядом врегульовано питання функціонування громадських рад під час воєнного стану
  опубліковано 17 серпня 2022 року о 17:05

  16 серпня 2022 р. Урядом внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», якою, зокрема, унормовуються питання формування та діяльності громадських рад при центральних та місцевих органах виконавчої влади під час воєнного стану.

  Рішення стало відповіддю на звернення органів виконавчої влади та представників громадськості про виникнення проблемних питань у функціонуванні громадських рад після введення в Україні воєнного стану: неможливість подання документів для участі в установчих зборах інститутами громадянського суспільства з усієї території України; складність перевірки інформації про такі інститути через обмеження доступу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; ризики, пов’язані з оприлюдненням персональних даних учасників установчих зборів, висвітленням діяльності громадської ради на офіційному веб-сайті органу, забезпеченням доступу членів ради до приміщення органу, у тому числі для проведення її засідань тощо.

  Прийняті зміни передбачають, що на період воєнного стану:

  формування нового складу громадської ради має здійснюватися органом виконавчої влади через шість місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану;

  продовжується строк повноважень діючих громадських рад до затвердження їх нового складу;

  встановлюється можливість обмеження за рішенням органу виконавчої влади доступу членів громадської ради до приміщень, в яких розміщений орган, залучення до роботи ради працівників органу, оприлюднення інформації про діяльність громадської ради.

  Рішення Уряду спрямоване на забезпечення безперервності діяльності громадських рад під час воєнного стану, та, водночас, усуває ризики для життя і здоров’я представників інститутів громадянського суспільства, членів громадських рад та працівників органів виконавчої влади.