• In English
 • Уряд змінив підхід до виплат коштів з програми медичних гарантій для закладів первинки на тимчасово окупованих територіях
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 17 березня 2023 року о 18:02

  Уряд ухвалив постанову, яка дозволить працівникам закладів первинної медичної допомоги, що знаходяться на тимчасово окупованих росією територіях, гарантовано отримувати кошти, які необхідні для виплат зарплати медикам. 

  «Медики, які стали заручниками російського тероризму й опинилися у тимчасовій окупації, попри всі складнощі продовжують лікувати українських громадян. Ми  маємо зробити все від нас залежне, аби вони щомісяця отримували заробітну плату. Аби вони абсолютно чітко розуміли, що Україна своїх не лишає. Яскравий приклад того, як працюють медичні заклади в тимчасовій окупації – Херсонщина. Цей досвід і спілкування з українцями, які пережили окупацію, ще раз доводить – ми маємо турбуватися про своїх громадян, незважаючи на всі обставини та виклики», – зазначив Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

  Згадана постанова дозволяє удосконалити механізм здійснення оплати медичним закладам первинної ланки на тимчасово окупованих територіях за надання медичних послуг за пакетом «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території» в умовах воєнного стану. Замість того, аби здійснювати оплати, ґрунтуючись на кількості укладених декларацій, держава забезпечить оплату праці медичних працівників, які героїчно надають медичну допомогу на  тимчасово окупованих територіях, в розмірі, що дорівнює встановленим урядом базовим гарантіям мінімальної зарплати медикам на 2023 рік. 

  Зокрема, лікарі, які працюють повний робочий день, отримуватимуть 20 000 гривень на місяць, медичні сестри – 13 500 гривень. 

  Передбачені постановою підходи дозволять також забезпечити більш прозоре використання бюджетних коштів для здійснення оплат закладам охорони здоровʼя, які розташовані на тимчасово окупованих територіях. 

  Нагадаємо, напередодні МОЗ повідомляло, що Україна з початку року перерахувала майже 134 млн гривень лікарням, які працюють в тимчасовій окупації.