• In English
 • Уряд схвалив законопроект, який скасовує застарілі дозволи на роботу з дикими та червонокнижними тваринами та рослинами
  Міністерство економіки України, опубліковано 07 липня 2023 року о 18:46

  Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону, що має позбавити підприємців необхідності отримувати неактуальні дозволи для роботи у сфері охорони навколишнього середовища, розроблений Міндовкілля. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Уряду 7 липня 2023 року. 

  Зокрема, законопроектом пропонується скасувати 6 дозволів на ввезення в Україну або вивезення за кордон тварин та рослин, на утримання диких тварин у неволі, їх схрещування, переселення та акліматизацію, на розведення червонокнижних тварин, та на полювання на мисливських тварин в наукових цілях і збирання пташиних яєць.

  Усі ці інструменти втратили актуальність, а протягом минулого року жодного такого документа видано не було. Рекомендації скасувати ці дозволи ухвалили на засіданні Міжвідомчої робочої групи з дерегуляції 9 лютого 2023 року.

  Окрім того, у проекті Закону, схваленому Урядом, пропонується запровадити опцію отримання решти дозволів у галузі охорони довкілля в електронній формі. А також законодавчо визначити терміни та платність цих послуг і перелік документів, необхідних для їх отримання, підстави для відмови та анулювання дозволів.

  Після підпису законопроекту Прем’єр-Міністром України Денисом Шмигалем, документ передадуть на розгляд до Верховної Ради.

  Нагадаємо, за 5 місяців реформи дерегуляції Уряд переглянув понад 800 інструментів регулювання роботи бізнесу. До Міжвідомчої робочої групи з дерегуляції, створеної в січні 2023, входять представники міністерств економіки, цифрової трансформації, захисту довкілля та природних ресурсів, юстиції, фінансів, регуляторної служби.