• In English
  • Уряд скасував понад 200 дозволів та погоджень у межах реформи дерегуляції
    Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 08 квітня 2025 року о 17:30

    В Україні триває реформа дерегуляції – сьогодні Уряд скасував більш як 200 інструментів державного регулювання – дозволів, висновків, погоджень, паспортів тощо, що втратили актуальність та обтяжували роботу бізнесу.

    «Тепер не потрібно буде оформлювати погодження проекту перепрофілювання підприємства, отримувати санітарний паспорт на транспорт, брати висновок про можливість будівництва оздоровчого закладу тощо. Економічний ефект ухвалених сьогодні рішень складе понад 600 млн грн», – зазначив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

    У найближчих планах — скасувати ще понад сотню інструментів регулювання. Більшість із них перебувають у сфері компетенції Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Міністерства охорони здоров’я та Міністерства економіки. Відповідні протокольні доручення надані цим та іншим державним установам.

    «Уряд ухвалив важливі рішення для оптимізації чинних та скасування застарілих та неактуальних інструментів державного регулювання господарської діяльності. Більшість інструментів (дозволів, погоджень) зі сфери охорони здоровʼя стосувалася діяльності санепідслужби. Всього у сфері охорони здоровʼя скасовані 10 інструментів, які містяться в постановах Кабінету Міністрів України, та ще 151 у наказах МОЗ та постановах Головного державного санітарного лікаря. Їхнє скасування сприятиме зменшенню адміністративного та фінансового навантаження на бізнес та встановленню чіткого та прозорого регулювання багатьох видів господарської діяльності. А це своєю чергою призведе до зростання бізнесу та стабілізації економіки України в цілому», – сказав Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

    Серед іншого, Кабінет Міністрів визнав такими, що втратили чинність 150 регуляторних інструментів у сфері медицини та санітарного контролю, 15 інструментів у сферах охорони праці, торгівлі, будівництві та галузі пожежної безпеки, 22 інструменти, які стосувалися правоохоронної діяльності, довкілля, АПК та інших сфер.


    Довідково

    В Україні триває реформа дерегуляції роботи підприємців. Щоби спростити умови ведення бізнесу в січні 2023 року Уряд створив з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності (МРГ з дерегуляції). Очолюють МРГ Перший віце-прем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко та Віце-прем'єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

    До робочої групи увійшли, зокрема, представники міністерств економіки, цифрової трансформації, захисту довкілля та природних ресурсів, юстиції, фінансів, регуляторної служби, міжнародні експерти.

    За час роботи МРГ з дерегуляції переглянула 1323 регуляторні інструменти для бізнесу. З них 584 рекомендовано спростити, 456 – скасувати. Наразі скасовано 326 інструментів.