• In English
 • Уряд пропонує перезавантажити роботу БЕБ і продовжує корпоратизацію «Енергоатома»
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 29 грудня 2023 року о 14:50

  Уряд пропонує перезавантажити роботу Бюро економічної безпеки. Відповідний законопроект був ухвалений під час засідання 29 грудня і буде далі переданий до Верховної Ради. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

  «Ми пропонуємо, щоб лише БЕБ та НАБУ могли порушувати питання проведення перевірок фінансово-господарської діяльності бізнесу незалежно від його форми власності. А також — виключити Нацполіцію та СБУ з переліку органів державного фінансового контролю», — зазначив Прем’єр-міністр.

  Також Уряд пропонує нову процедуру обрання директора БЕБ. До процесу будуть залучені міжнародні партнери. Ці зміни, за словами Дениса Шмигаля, направлені на посилення верховенства права та покращення інвестиційного клімату в нашій державі.

  Крім того, Уряд продовжує реформу корпоратизації в «Енергоатомі». Сьогодні було утворено акціонерне товариство «Енергоатом», яке на 100% належить державі.

  «Корпоратизація «Енергоатому» за найкращими міжнародними стандартами дозволить посилити якість управління, прозорість та підзвітність компанії. Це також відкриває нові можливості для розвитку нашої атомної енергетики та партнерства зі світовими компаніями», — підкреслив Прем’єр-міністр.

  Уряд, зокрема, затвердив новий статут, положення про наглядову раду та положення про принципи її формування.

  Уряд пропонує перезавантажити роботу БЕБ і продовжує корпоратизацію «Енергоатома»