• In English
  • Уряд Німеччини продовжує підтримку спільних з Мінінфраструктури проектів: у пріоритеті – посилення енергетичного сектору та відбудова
    Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 06 листопада 2024 року о 20:05

    Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба провів зустріч з Надзвичайним та Повноважним послом Німеччини в Україні Мартіном Єґером.

    Олексій Кулеба подякував за підтримку з боку німецького Уряду та зауважив, що під час проведення Міжнародної конференції з питань відновлення України (URC 2024) в Берліні, особлива увага була відведена ролі громад та територій у процесах відбудови. 

    “Дуже радий зустрічі і хочу подякувати за допомогу, яку надає Німеччина Україні. Також вдячний за організацію візиту до України очільниці МЗС Німеччини Анналени Бербок. Дуже важливо, щоб наші партнери бачили на власні очі, які руйнування несе росія”, – сказав Олексій Кулеба. 

    Водночас він зазначив, що у питаннях двостороннього партнерства України та Німеччини ще є простір для реалізації та розширення спільних проектів. Так, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України розповів, що Міністерство реалізує відразу декілька важливих напрямків: 

    • забезпечення проходження опалювального сезону, в тому числі обладнання прикордонних регіонів новими когенераційними установками; 

    • побудова другого та третього рівнів захисту обʼєктів енергетики;

    • забезпечення водопостачання для мешканців Миколаєва та Миколаївської області; 

    • забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб. 

    “Сьогодні для нас важливо не лише зберегти нашу енергетичну систему, але й продовжувати встановлення когенераційного обладнання, яке дозволить пережити зиму. Також працюємо над забезпечнням другого та третього рівнів захисту об’єктів енергетики. Ворог прагне знищити енергетичну систему України. Держава-агресор обрала тактику знищення невеликих трансформаторних станцій у прикордонних регіонах, маємо протидіяти цьому”, – окреслив завдання в енергетиці Олексій Кулеба.

    Окремо Віце-прем’єр наголосив, що Мінінфраструктури вже підготувало комплексний план захисту портів. Адже, як підкреслив Олексій Кулеба, без посилення ППО забезпечити повноцінний захист портової інфраструктури неможливо.

    Зі свого боку, голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Сергій Сухомлин зазначив, що Агентство розраховує на допомогу з боку німецької сторони за кількома напрямками. Серед них – пасивний захист об’єктів критичної інфраструктури, реконструкція і ремонт доріг, мостів та прикордонних пунктів пропуску для забезпечення сталої логістики та посилення експортного потенціалу України, а також будівництво соціального житла.

    “Сподіваємося на підтримку Німеччини у пріоритетних напрямках. А також очікуємо на масштабування проектів будівництва соціального житла та співпрацю з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) у сфері забезпечення енергоефективності громадських будівель та встановлення сонячних панелей для об’єктів соціальної інфраструктури”, – сказав Сергій Сухомлин.

    Заступник Міністра Наталія Козловська наголосила, що питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб рухається в декількох напрямках: відновлення пошкодженого житла, щоб внутрішньо переміщені особи могли повернутися з-за кордону та  розширення проектів з кредитування ВПО. 

    “Окремо хочу подякувати за проведення моніторингу стану реалізації наших проектів для внутрішньо переміщених осіб рахунковими палатами України та Німеччини. За результатами моніторингу ми отримали рекомендації, які були затверджені Урядом”, – сказала Наталія Козловська. 

    Посол Мартін Єґер зазначив, що Німеччина наразі є одним із найбільших фінансових партнерів України та зацікавлена в тому, щоб усі спільні з Міністерством проекти продовжували реалізовуватися. 

    “Німеччина надає підтримку Міністерству у проектах відбудови. Також важливий напрямок співпраці – це підтримка децентралізації. Попри негативний вплив війни, маємо надію, що місцеве самоврядування продовжуватиме  розвиватись. Не менш важливою є підтримка політики щодо внутрішньо переміщених осіб”, – наголосив Мартін Єґер. 

    Віце-прем’єр-міністр з відновлення України запросив Мартіна Єґера долучитися до Консультативної групи, сформованої при Агентстві відновлення, аби разом з іншими міжнародними партнерами координувати діяльність та здійснювати моніторинг фінансової і технічної донорської допомоги. Група сприятиме більш ефективному використанню ресурсів та реалізації проєктів.

    Олексій Кулеба також анонсував, що вже наприкінці листопада у Києві відбудеться форум  в рамках "Діалогу високого рівня для України" на тему "Відновлення транспортної інфраструктури та логістики України". До участі в заході запрошені міністри транспорту понад 60-ти країн-учасниць Міжнародного транспортного форуму. Зокрема, запрошення вже прийняв Міністр транспорту Німеччини Фолькер Віссінґ .