• In English
 • Уряд і бізнес мають вже зараз моделювати нову економічну конституцію України, - Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 16 березня 2023 року о 17:56

  В Україні паралельно відбувається декілька процесів. По-перше, дії Уряду направлені на розвиток українського бізнесу, навіть з огляду на те, що війна продовжується. По-друге, Уряд запрошує бізнес долучитися до розробки моделей того, якою буде Україна після війни з точки зору післявоєнної відбудови. 
  Про нагальні проблеми бізнесу та перебіг законодавчих ініціатив обговорили Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко, заступник Міністра – Торговий представник України Тарас Качка, заступник Міністра Олексій Соболев та представники Спілки українських підприємців сьогодні, 16 березня. 
  «Дуже важливо, щоб Уряд мав розуміння проблем та потреб бізнесу, щоб ми могли їх спільно вирішити і паралельно думати про нову економічну конституцію України з точки зору післявоєнної відбудови. Потрібно розуміти які у нас сильні сторони. Наша стратегічна мета – фіксуватися на переробці, адже з економічної точки зору ми бачимо в цьому потенціал. І на цьому ми наголошуємо, коли йдеться про програми підтримки та іноземні інвестиції», - наголосила Юлія Свириденко.

  Крім того, як зазначила, Перший віце-прем’єр-міністр, в Україні з’явилася нова ніша, з огляду на велику проблему аграріїв – розмінування. Спільне завдання держави та бізнесу зараз розвинути цей ринок, тому що питання безпеки – це номер один будь-якої економічної стратегії.

  Представники Мінекономіки обговорили з українськими підприємцями інструменти, які спрощують ведення бізнесу. Зокрема, акцентували на законодавчих процесах з дерегуляції та зниженні тиску на підприємців з боку контролюючих органів. Окремо зупинились на програмах підтримки, які держава пропонує бізнесу, та залучає до цього міжнародні фінансові інституції. Зокрема, йдеться про розширення релокованих підприємств, фінансування малого та середнього бізнесу через Експортно-кредитне агентство та страхування військових ризиків.

  Заступник Міністра Тарас Качка акцентував, що Мінекономіки націлене на те, щоб переговори щодо вступу до ЄС почалися якомога швидше – у другій половині цього року.

  «Інтереси українського бізнесу мають бути враховані в усіх аспектах інтеграції з ЄС. Очевидно, що наша мета – максимально швидко наближатися і виконувати всі вимоги. Паралельно з цим за деякими напрямами як: роумінг, цифрові послуги, енергетика, митні процедури, не чекаючи вступу, вже йдеться про спрощення процедур», - зауважив Тарас Качка.