• In English
 • Уряд додатково виділив на відновлення тепло-, водозабезпечення та транспортної інфраструктури Херсона майже 335 мільйонів гривень, – Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 06 жовтня 2023 року о 17:12

  Кабінет Міністрів України виділив Херсонській ОВА додаткові кошти на ліквідацію наслідків підриву російською федерацією греблі Каховської гідроелектростанції. Відповідні рішення Уряд ухвалив на засіданні 6 жовтня 2023 року.

  «Наближається зима і роботи з відновлення забезпечення водою та теплом мешканців Херсона потрібно прискорити. Фінансуванням в необхідних обсягах держава забезпечила. Загалом Уряд виділив сьогодні додатково майже 335 мільйонів гривень на відновлення інфраструктури міста, що постраждала внаслідок терористичного акту на Каховській ГЕС», - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

  Так, з резервного фонду державного бюджету виділяються 186,9 млн грн для відновлення об’єктів водо- та теплопостачання у Херсоні, пошкоджених внаслідок підриву російською федерацією греблі КГЕС. З них буде спрямовано на відновлення:

  • об’єктів водопостачання - 145,65 млн грн;
  • об’єктів теплопостачання - 41,28 млн грн.

  Іншим рішенням Уряд виділив 147,98 млн грн на відновлення транспортної інфраструктури в місті, яка постраждала внаслідок підриву греблі ГЕС.

  Нагадаємо, раніше Кабінет Міністрів України виділив з резервного фонду державного бюджету додатково майже 980,6 млн грн на здійснення заходів щодо забезпечення транспортування питної води для потреб Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей.

  Також Уряд своїм рішенням 22 серпня виділив додатково 7 млрд грн з фонду ліквідації наслідків збройної агресії для реалізації експериментального проекту з будівництва магістральних водогонів у зв’язку з необхідністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних із знищенням Каховської гідроелектростанції. Загалом, з урахуванням попередніх асигнувань на експериментальний проект виділено 8,5 млрд грн.

  Окрім того, раніше Кабінет Міністрів виділив 120 млн грн Держагентству водних ресурсів для сталого забезпечення жителів Миколаєва питною водою.

  Також Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про виділення з резервного фонду державного бюджету:

  • 565 млн грн на матеріальну грошову допомогу постраждалому населенню Миколаївської та Херсонської областей,
  • 271,464 млн грн для надання одноразової матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву російською федерацією греблі Каховської гідроелектростанції за втрачений врожай.

  Були виділені кошти у сумі 980 млн грн на нову бюджетну програму з відновлення пошкодженого чи зруйнованого внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС житла т.ін.

  18 липня 2023 року Кабінет Міністрів погодив реалізацію експериментального проекту будівництва Каховського гідровузла, відбудови після руйнування Каховської ГЕС та забезпечення сталої роботи Дніпровської ГЕС у період відбудови. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 18 липня.