• In English
 • Унікальний дитсадок у формі бджолиних стільників відкрито у Підгородному на Дніпропетровщині
  Дніпропетровська ОДА, опубліковано 22 жовтня 2018 року о 11:59

  У Підгородному на Дніпропетровщині відкрили новий дитячий садочок, збудований із застосуванням сучасних технологій.  У церемонії відкриття взяв участь Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

  «Енергоефективність, безпечність, доступність, безбар’єрність. Садочок у Підгородному – це новий стандарт для дітей нового покоління», - зазначив Геннадій Зубко. Він додав, що Дніпропетровщина – в лідерах з децентралізації. Це стосується, зокрема, кількості громад та темпів розбудови інфраструктури області.

  «Нові місця для дошкільнят – таке завдання ставить перед нами Президент України Петро Порошенко. Зводимо садочки нового тисячоліття. Поки такі є лише на Дніпропетровщині. Навіть жоден приватний дошкільний заклад України не може похизуватися подібним дизайном, – сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. – Цьогоріч відкриваємо в області два дитсадка, збудовані «з нуля». Перший – у Підгородному. Це заклад унікальної форми та змісту. Він має вигляд бджолиних стільників, тематику продовжує інтер’єр всередині. Тут виховуватимуться 115 малюків».

  Це перший в області дитячий садочок-вулик. Ще два таких Дніпропетровська облдержадміністрація зводить у Романковому та Іларіоновому, зазначив радник очільника регіону Юрій Голик.

  Площа садка – майже 2 тисячі кв метрів.

  «Коли проектували садочок, мали за мету відійти від стандартів. Тобто позбутися вже всім відомих прямокутних будівель. Шукали нову форму та, врешті, знайшли. Раніше соти використовувалися, як елементи в інтер’єрі. Наприклад, як полиці. Ми ж вирішили зробити таку будівлю, – розповіла головний інженер проекту Катерина Мілько. – Всередині просторо, завдяки вигнутим лініям стін та великим вікнам немає відчуття скутості».

  Усі шість корпусів садочку в Підгородному обшиті різнокольоровою фіброплиткою – вона пожежобезпечна. Кімнати всередині пофарбовані у жовтогарячі кольори, прикрашені «стільниковими» зображеннями. Є буфет, їдальня, ігрові та зала для занять з хореографії. Родзинка дитсадка – внутрішнє подвір’я із «вічним літом». Секрет у підлозі з підігрівом. Під час холодів, снігу або дощу спрацьовуватимуть спеціальні датчики – температура повітря підійматиметься.

  «Коли вперше зайшла до садочка, від захоплення аж перехопило подих. Я ніколи таких не бачила, навіть у кіно. Справжня казка! Одразу відзначила панорамні вікна – це ширший світогляд для дітей, а ще – додаткове світло. Плануємо, що наш заклад матиме еконапрямок. Вихованці з малечку знатимуть, що таке альтернативна енергія. Пояснити буде не складно. У будівлі – власна котельня на пелетах, а на даху – сонячні панелі», – поділилася в. о. директора садка Альона Пастушенко.

  Загалом за останні три роки Дніпропетровська облдержадміністрація створила 4,3 тис. нових місць для дошкільнят.