• In English
 • Українсько-данська співпраця націлена на залучення інвестицій та новітніх технологій в галузь відновлюваної енергетики України

  Українсько-данська співпраця націлена на залучення інвестицій та новітніх технологій в галузь відновлюваної енергетики України. Про це заявила генеральний директор Директорату енергетичних ринків, Голова Українсько-данського енергетичного центру Ольга Буславець під час круглого столу «Denmark & Ukraine B2B Roadshow: Renewable Energy Round Table», організованого в рамках двосторонньої міжурядової співпраці з питань стратегічного енергетичного планування між Україною та Королівством Данія.

  «Результатом поглиблення співпраці між данськими та українськими компаніями має стати не лише залучення інвестицій у розвиток відновлюваної енергетики, а також впровадження новітніх технологій, що дозволять безпечно інтегрувати до ОЕС України більшу частку ВДЕ та знизити вартість «зеленої» електроенергії. Йдеться про розвиток балансуючих потужностей, запровадження ефективних систем короткострокового прогнозування виробництва електроенергії СЕС і ВЕС, екологічно безпечні проекти з біомаси та біогазу, що не потребують додаткового балансування, генерацію енергії із сміття, організацію спільного виробництва обладнання для об’єктів ВДЕ»,- зазначила Ольга Буславець.

  Генеральний директор від імені Міністерства подякувала Уряду Данії за підтримку та наголосила на важливості продовження експертної та технічної допомоги, що надається Міненерговугілля та іншим державним установам і організаціям по стратегічних напрямках в рамках Українсько-данського енергетичного центру. Серед ключових і актуальних на сьогодні завдань - розроблення рекомендацій щодо засобів підвищення гнучкості енергетичної системи України, зокрема, розрахунок необхідної частки маневреної смартгенерації, систем акумулювання електроенергії, аналіз технологій управління попитом, запровадження точніших прогнозних моделей виробництва електроенергії на СЕС і ВЕС, що загалом сприятиме забезпеченню балансової надійності енергосистеми України в умовах зростання частки ВДЕ.

  У рамках міжурядового співробітництва із Данією через Українсько-данський енергетичний центр активізовано також співпрацю із Данським інвестиційним фондом IFU для країн, що розвиваються,  та данськими програмами, які зацікавлені у співробітництві та інвестуванні саме в українські проекти енергетичного сектору. «Співпраця з Данським інвестиційним фондом IFU та програмою Danida Business Finance з метою посилення співробітництва з данськими компаніями та залучення інвестицій у проекти чистої енергетики в Україні є нашим пріоритетом», - підкреслила Ольга Буславець.

  Учасники дискусії обговорили поточні та перспективні проекти в галузі відновлюваної енергетики, можливі напрямки двосторонньої співпраці, нову конкурентну модель підтримки ВДЕ, обмінялися думками щодо забезпечення  ефективності майбутніх «зелених» аукціонів.

  У роботі круглого столу взяли участь представники данського та українського бізнесу, зокрема - компанії Vestas, Better Energy, BWSC, IFU, Danfoss Ukraine, Вінд Пауер ДТЕК, МХП Еко Енерджі, Енерго-промислова група «Югенергопромтранс», «Прикарпаття Енерджі», «Укртепло».