• In English
 • Український елемент «Традиція Косівської мальованої кераміки» включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 14 грудня 2019 року о 11:05

  12 грудня 2019 року у ході 14-ї сесії Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини (9 – 14 грудня ц.р., м.Богота, Колумбія) український елемент «Традиція Косівської мальованої кераміки» було включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства.

  Традиція косівської мальованої кераміки - посуду, обрядових предметів, іграшок та плитки - виникла у 18 столітті та має практичну та художню цінність. Кераміка, виготовлена з місцевої глини, характеризується своїми образними малюнками, в яких мотиви зображують історію, побут, фольклор, вірування та звичаї гуцулів.

  Україну на цій сесії представляли Надзвичайний та Повноважний Посол України в Перу Ігор Тумасов, Почесний консул України в Колумбії Луїс Бернандо Рамірес Бранд, заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства Марія Гринюк та секретар Косівської міської ради Роман Печижак.

  У виступі на сесії Посол України подякував членам та експертам Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини за високе визнання чергового елементу багатої та різноманітної української культури. Посол України також висловив щиру подяку представникам Косівської громади за їх наполегливе та ретельне збереження місцевих традицій і культури, як частини розмаїтого культурного надбання України.

  Зазначена подія засвідчила, що навіть в епоху глобалізації та стрімкого розвитку цифрових технологій, для України залишається пріоритетним завданням збереження елементів нематеріальної культурної спадщини нашої країни та її визнання у світовому культурному просторі.