• In English
 • Українських миротворців у Демократичній Республіці Конго нагородили медалями «За службу миру»
  Міністерство оборони України, опубліковано 15 жовтня 2019 року о 10:03

  У День захисника України та День українського козацтва в Демократичній Республіці Конго на аеродромі міста Гома відбувся «парад медалей».

  Понад 250 військовослужбовців десятої ротації 18-го окремого вертолітного загону нагородили медалями «За службу миру».

  Таким чином, Місія ООН вшанувала миротворців українського національного контингенту за вагомий внесок у підтримку та сприяння миру та безпеці у цій африканській країні.

  На церемонії вручення нагород були присутні представники вищого командування зі штабу Місії ООН зі стабілізації в Демократичній Республіці Конго, військовослужбовці інших контингентів та працівники Місії. Очолював делегацію високоповажних гостей начальник штабу сил Місії ООН у Демократичній Республіці Конго бригадний генерал Самад Аладе Акесоде.

  У своєму виступі бригадний генерал Акесоде відзначив важливість завдань, які щодня виконує особовий склад 18-го окремого вертолітного загону та подякував за добру службу.

  «Українські миротворці в ДР Конго є взірцем за якістю виконання своїх обов’язків. Своєю плідною та важкою працею ви постійно підтримуєте та зміцнюєте високий міжнародний авторитет Організації Об’єднаних Націй», – наголосив генерал.

  У свою чергу командир 18-го окремого вертолітного загону льотчик першого класу полковник Іван Шоломій запевнив керівництво Місії ООН зі стабілізації в Демократичній Республіці Конго, що український національний контингент й надалі з гідністю та честю виконуватиме свій обов’язок заради підтримання миру.

  «Я вдячний за довіру до українського авіаційного загону та хочу запевнити, що і в подальшому ми зробимо все можливе, аби виправдати довіру міжнародної спільноти, Я дякую усьому особовому складу 18-го окремого вертолітного загону, кожному воїну, що виконав свій обов'язок перед Батьківщиною і сьогодні з гідністю відстоює мир та порядок далеко за її межами», – зазначив полковник Іван Шоломій.

  Наприкінці «параду медалей» відбулось спільне фотографування українських військовослужбовців з представниками командування Місії ООН зі стабілізації в Демократичній Республіці Конго.

  Усього за понад 7 років та 10 ротацій 18-го окремого вертолітного загону Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго екіпажі здійснили більше 22 тисяч польотів із загальним нальотом 24 тисячі годин. За цей період вони перевезли понад 81 тисячу пасажирів та 3852 тонни різноманітних вантажів.