• In English
 • Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір

  Українські відкриті дані вперше опубліковано на Європейському порталі відкритих даних (europeandataportal.eu). Таким чином, Україна стає частиною єдиного європейського інформаційного простору і ще більше наближається до інтеграції з Євросоюзом.

  Тепер українські дані автоматично, як і дані інших країн ЄС, потрапляють на європейський портал завдяки технічним можливостям оновленого сайту data.gov.ua.

  Публікація наборів даних на European Data Portal буде ще одним потужним сигналом про відкритість діяльності держави на рівні європейських країн. Ніщо краще не показує повної реальної картини про діяльність уряду, як відкриті дані – від економічних показників до бюджету.

  Окрім того, як результат – буде можливість інтегрувати українські дані в європейський бізнес та надати детальну інформацію про ту чи іншу сферу в більш зручний спосіб.

  Публікація відкритих даних на європейському порталі буде приводом для наших державних органів ставитись більш відповідально до якості опублікованих даних. Державні органи вже опублікували величезну кількість відкритих даних, однак якість потрібно й надалі покращувати. Публікація наборів на європейському порталі надасть можливість порівняти якість даних із країнами ЄС та публікувати інформацію більш наближено до найкращих практик.

  Нагадаємо, за підсумками цьогорічного звіту Open Data Barometer, Україна посіла 17 місце у світі за рівнем відкритості даних. Досягнення України у цій сфері – це яскравий приклад того, як завдяки політичній волі та застосуванню сучасних технологій забезпечується прозорість роботи Уряду та держави в цілому. Вже сьогодні сотні активістів, представників ЗМІ та бізнесу використовують дані на data.gov.ua для моніторингу роботи влади та боротьби з корупцією чи створення нових сервісів і проектів для отримання нової ефективності та прибутку.

  Досягнення у сфері відкритих даних є результатом співпраці держави, зокрема – Державного агентства з питань електронного урядування України, та міжнародних партнерів – проекту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах, який реалізується Фондом «Євразія» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Уряду Великої Британії (UK аid).