
Українські діти мають отримувати високоякісне лікування в Україні, - Глава Уряду під час візиту в Охматдит
Для мене надзвичайно важливо повністю добудувати дитячу лікарню Охматдит. Це справа честі. Про це сказав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час ознайомлення з ходом робіт у другому пусковому комплексі Національної дитячої спеціалізованої лікарні Охматдит.
«Я не міг миритися з тим, що лікарня Охматдит була покинута, без вікон та дверей, залита водою. Українські діти потребують висококваліфікованої допомоги, і я радий, що заклад працює. Зараз наша задача в тому, щоб завершити будівництво другої черги, оснастити всім необхідним обладнанням та відкрити. Українські діти мають отримувати висококваліфіковану допомогу в Україні», – наголосив Володимир Гройсман.
Також він відзначив, що завдяки реформі децентралізації у місцевої влади з’явились додаткові ресурси для оновлення підзвітних їм медичних закладів.
«Кожна лікарня в країні має господаря. Як правило, це влада на місцях. Ми запровадили децентралізацію, і місцеві бюджети зросли у 4 рази – з 70 млрд грн у 2014 році до 270 млрд грн у 2019 році. Закликаю місцеву владу відремонтувати всі лікарні, якими вони опікуються, адже кошти тепер є», – сказав Глава Уряду.
Довідково
Будівництво нового лікувально-діагностичного комплексу НДСЛ «Охматдит» розпочалося 2011 року, але з 2013року було зупинене. В 2016 році Уряд Володимира Гройсмана відновив будівництво.
У 2018 році встановлено обладнання та відкрито 1-й пусковий комплекс лікувально-діагностичного центру лікарні Охматдит.
За рік роботи було проведено тисячі діагностичних досліджень на сучасному обладнанні (МРТ, УЗД, рентген-апарат), проліковано більше 100 онкохворих дітей на лінійному прискорювачі, прийнято більше 5 тисяч донорів.
Завершуються тестові роботи на тримодальній системі ОФЕКТ-ПЕТ-КТ, що вже в червні дасть можливість відкрити нове відділення радіоізотопної діагностики, що дозволить діагностувати онкозахворювання на ранніх етапах.
Будівництво нового лікувально-діагностичного корпусу дозволить:
- в 4 рази збільшити кількість процедур трансплантації кісткового мозку та запровадити метод ТКМ від неродинного донора;
- збільшиться потужність центру екстреної медицини вдвічі до 450 хворих за добу:
- створити комфортні умови спільного перебування батьків з дітьми;
- забезпечити 100% рівень охоплення сучасною діагностикою, включаючи радіоізотопну, дітей, хворих на різні види патології;
- збільшено кількість операційних, а відповідно і операцій, збільшиться вдвічі (сьогодні їх здійснюють понад 10 тисяч).
