• In English
 • Українська збірна повернулась з XV літнього Європейського Юнацького олімпійського фестивалю
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 30 липня 2019 року о 16:46

  25 нагород привезли додому наші юні спортсмени з XV літнього Європейського Юнацького олімпійського фестивалю, що завершився у Баку.

  Зранку 29 липня юних олімпійців в аеропорту "Бориспіль" зустріли Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, представники Національного Олімпійського комітету України, національних федерацій, рідні та вболівальники.

  "Щиро дякую всім спортсменам, а також тренерам, лікарям, масажистам та іншим членам команди за це досягнення. Впевнений, що побачимо багатьох з вас у олімпійський команді Парижу-2024!", - наголосив Міністр, вітаючи збірну.

  Зазначимо, що цьогорічний виступ на ЄОЮФ у Баку - найкращий результат української команди за всі роки участі у ЄЮОФ - вісім золотих, сім срібних, десять бронзових нагород.

  11 медалей - на рахунку юних гімнастів: Ілля Ковтун став чемпіоном у багатоборстві, на брусах та поперечині, взяв "срібло" у вільних вправах. Назар Чепурний виборов "золото" у вільних вправах і на коні, "срібло" - на кільцях. В активі Володимира Костюка "срібло" на брусах та "бронза" на коні, а також перемога у командній першості. Срібну медаль здобула в опорному стрибку Анастасія Мотак.

  Три нагороди на рахунку представників легкої атлетики - чемпіонкою у стрибках в довжину стала Марія Горєлова, Роман Петрук показав третій результат у стрибках в висоту, Артур Фельфнер - у метанні списа.

  Повний комплект нагород у наших пловців. Ростислав Крижанівський здобув "срібло" на 200 м брасом і став чемпіоном на стометрівці. Євгенія Жукова виборола бронзову медаль на 100 м на спині.

  Чотири медалі у борців. Дві у представників греко-римського стилю - Олександр Яковлев ("срібло", до 51 кг) і Мар’ян Голубовський (бронза, до 65 кг). Дві "бронзи" здобули "вільники" - Іван Терзі (до 51 кг) та Іван Семенов (до 65 кг).

  Чотири медалі вибороли дзюдоїсти - "срібло" у Сергія Неботова (до 66 кг) і три "бронзи" - у Юлії Курченко (до 63 кг), Микити Голобородько (до 50 кг), Тимура Валєєва (до 81 кг).