• In English
 • Українська доля назавжди переплетена з кримськотатарською
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 18 травня 2020 року о 20:44

  18 травня Україна та весь світ вшановує пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу.

  Сьогодні, а також 19 та 20 травня о 21:00 на будівлі Уряду буде показано через світлову проекцію відео-інсталяцію, яка нагадає всім про злочини радянської влади і злочини РФ сьогодні проти кримськотатарського народу.

  Ми долучаємося до заклику Меджлісу і просимо всіх підняти кримськотатарський прапор з траурною стрічкою, а о 21:00 запалити  вогник пам’яті у своєму вікні.

  Ми пам‘ятаємо злочини радянського режиму. Примусове вигнання кримських татар з Кримського півострова злочинці радянського режиму розпочали о третій годині ранку 18 травня 1944 року. Протягом двох днів з рідних домівок було виселено 180  тисяч кримських татар. Вигнання та нелюдські умови в місцях заслання мали катастрофічні наслідки – від хвороб та виснаження загинуло десятки тисяч кримських татар. Всі ми думали, що таким злочинам не місце у сучасному світі, але РФ порушила всі норми міжнародного права та обов’язків. У 2014 році Росія посягнула на територіальну цілісність України, окупувала Крим і розпочала війну на Сході України. Й досі окупаційні російські адміністрації продовжують військову агресію проти України, продовжують здійснювати злочини проти кримських татар – залякуючи, переслідуючи, саджаючи у тюрми. Тиск на кримськотатарський народ, організація етнічних і політично вмотивованих переслідувань та переслідувань за віросповідання – це є ніщо інше як етноцид...

  Кримськотатарський народ подарував світу не тільки видатних воїнів, таких як військовий льотчик-ас Амет-Хан Султан. Але й видатних інтелектуалів, як Ісмаїл Гаспринський. Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв є живим символом незламності і самовідданого служіння своєму народові.

  Сьогодні Україна захоплено слухає Джамалу і дивиться фільми Ахтема Сеітаблаєва. Натомість духовні нащадки Сталіна в Кремлі сьогодні знову намагаються знищити все, що пов‘язане з корінним народом. Вони спотворюють палац у Бахчисараї та лякаються блакитного прапору з тамгою. Вони кидають за ґрати невинних людей. Обов’язок України – зробити усе необхідне для кримськотатарського народу, аби їхні права, культура, мова і традиції були збережені.

  Право кримських татар вільно жити на своїй землі буде відновлено – інакшого не дано. Ми не припинимо боротьбу допоки не повернемо з-під російського гніту український півострів Крим. 

  18 травня – це й День боротьби за права кримськотатарського народу. В цей день хочемо вчергове нагадати всьому світові і країні-агресору, що Крим – це Україна, і час окупантів невдовзі мине. Bizim ve siziñ azatlığıñız içün – за вашу і нашу свободу!

  Відео-інсталяція до Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу