• In English
 • Україні важливо сьогодні продовжувати процес прозорої і чесної приватизації, - Олександр Саєнко
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 29 листопада 2018 року о 19:14

  Україні важливо сьогодні продовжувати процес прозорої і чесної приватизації, заявив Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко під час Третього німецько-українського ділового форуму, що проходить у Берліні, 29 листопада.

  Саме прозора приватизація, за словами Міністра, сприятиме залученню інвестицій у сектор державних компаній.

  Олександр Саєнко нагадав, що завдяки ухваленому на початку року Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» стартувала «мала» приватизація, що дало можливість проводити прозорі електронні аукціони з продажу невеликих об’єктів державної власності. Станом на сьогодні вже проведено 316 успішних аукціонів, дохід від продажу цих об’єктів складає майже 435 мільйонів гривень.

  Для великої приватизації Уряд, як нагадав Міністр, отримав можливість залучати для підготовки підприємств до продажу професійних інвестиційних радників. «Саме інвестиційному раднику відводиться ключова роль у великій приватизації», - додав Олександр Саєнко.

  Щодо підприємств, які мають стратегічне значення і не можуть бути приватизовані, Міністр зауважив, що на початку року, завдяки оновленим процедурам та оновленому Номінаційному комітету, були сформовані професійні незалежні наглядові ради для трьох великих підприємств – «Укрзалізниці», «Укренерго» та «Укрпошти». «Це незалежні борди, які мають більшість незалежних представників у своєму складі», - підкреслив Олександр Саєнко.

  Наразі триває відбір до наглядових рад «Адміністрації морських портів України» й Міжнародного аеропорту «Бориспіль».

  Важливим напрямком роботу Уряду є й впровадження стандартів корпоративного управління на державних підприємствах, покращення якості їх фінансової звітності, підвищення прозорості їх роботи. «Чим більше прибутків отримає підприємство, тим більше прибутків отримає держава через податки та дивіденди. І ці кошти зможуть бути направлені на важливі потреби», - прокоментував Міністр.