• In English
 • Україні потрібні проривні ідеї і для цього важливо реалізувати наш науковий потенціал, — Прем’єр-міністр
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 12 листопада 2020 року о 13:24

  У четвер, 12 листопада, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч із президентом Національної академії наук України Анатолієм Загороднім.

  Від імені Уряду Прем’єр-міністр привітав його з обранням на посаду та побажав досягти з Академією нових наукових вершин.

  Під час зустрічі Анатолій Загородній поінформував Дениса Шмигаля про реформування діяльності НАН України та залучення її до вирішення актуальних науково-технічних проблем галузей економіки й соціальної сфери.

  Президент НАН України зазначив, що серед першочергових заходів Академії — опрацювання питань щодо зміни структури установи в частині розширення підтримки молодих науковців.

  «Необхідно докласти зусиль та розробити відповідні заходи для широкого залучення молоді до наукових процесів. Потрібно створити сприятливі умови для їхньої роботи та забезпечити гідну зарплату, щоб завдяки молодим науковцям виграти регіональну конкуренцію», — зазначив Денис Шмигаль.

  За словами Анатолія Загороднього, вже створено Координаційну раду з питань реформування установи, якій доручено забезпечити координацію та контроль за реалізацією відповідних заходів. Він також повідомив Прем’єр-міністру, що відповідно до Указу Президента України організовано розроблення проекту Концепції національної програми розвитку гуманітарної сфери України.

  Крім того, Прем’єр-міністр та президент НАН України обговорили фінансове забезпечення роботи установи в наступному році в частині реалізації програм та капітальних видатків.

  «Розвиток науки безумовно залишається ключовим напрямком роботи Уряду, адже від успіху цієї галузі залежить прогресивний розвиток усіх інших сфер. Україні потрібні проривні ідеї та рушії для соціально-економічного зростання і для цього важливо реалізувати наш науковий потенціал», — відзначив Денис Шмигаль.

  Сторони також обговорили фінансування фундаментальних та прикладних досліджень у галузі молекулярної біології та медицини для потреб охорони здоров’я. Зокрема, реалізації заходів щодо протидії поширенню COVID-19, створення нових лікарських засобів та підходів для лікування онкологічних, серцево-судинних та інших захворювань, а також розроблення нових методів діагностики.

  Україні потрібні проривні ідеї і для цього важливо реалізувати наш науковий потенціал, — Прем’єр-міністр