• In English
 • «Українці зараз перебувають на передовій захисту свободи», – Міністр у справах ветеранів США Роберт Вілкі
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 01 березня 2019 року о 09:59

  Українці зараз перебувають на передовій захисту свободи. Таку думку висловив Міністр у справах ветеранів Сполучених Штатів Америки Роберт Вілкі на зустрічі зі своєю українською колегою Іриною Фріз, яка відбулась у Вашингтоні.

  Роберт Вілкі, розуміючи, яка складна ситуація в Україні, зазначив, що має за честь приймати у себе українського Міністра у справах ветеранів для обговорення форм співпраці.

  «Незважаючи на нашу достатньо велику історію, ми лише зараз починаємо розуміти серйозність наслідків участі в бойових діях для американських ветеранів. Наше відомство наразі активно реформується. Зокрема, що стосується системи охорони здоров'я», - зазначив Міністр у справах ветеранів США.

  За словами Роберта Вілкі, понад 70 мільярдів доларів витрачаються на медичні послуги ветеранів з бюджету їхнього Міністерства. 170 шпиталів для ветеранів, 1200 клінік по всій території США працюють у системі медичних закладів Мінветеранів. Проте американське відомство продовжує працювати над тим, аби ветерани мали можливість обирати медичні заклади та послуги й поза системою.

  Роберт Вілкі також зазначив, що вони активно працюють над розширенням спектра інших послуг та сервісів. Зокрема, йдеться про професійну освіту та навчання.

  У свою чергу, Ірина Фріз подякувала за можливість ознайомитися з успішним досвідом американських колег. Також вона розповіла про перші кроки нашого українського відомства та презентувала напрямки діяльності.

  «Сьогодні Міністерство має серйозну підтримку Президента України, Верховної Ради та Уряду. Буквально перед нашим від’їздом до США Президент України підписав закон щодо створення Єдиного державного реєстру ветеранів, що є надзвичайно важливим кроком для нас, адже дає можливість впровадження системи надання послуг та сервісів на зовсім новому рівні. А також формування стратегічних комунікацій з ветеранами на якісно новому рівні. Єдиний реєстр – основа для створення платформи Е-ветеран, дасть підстави міністерству знати кожного ветерана face to face», - розповіла Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз американському колезі.

  Також Міністр у справах ветеранів України повідомила, що наразі триває активна робота з розробки нормативної бази, яка стане основою для подальшої роботи Міністерства.

  Окремо очільники відомств зупинились на системі госпіталів для ветеранів.

  «Маємо констатувати, що нам дісталася пострадянська система госпіталів для ветеранів. З огляду на те, що американська система вважається найкращою і найбільшою у світі, ми прагнемо отримати максимально вичерпну інформацію щодо її функціонування та вашу підтримку у розбудові системи медичних госпіталів для ветеранів України», - зауважила Ірина Фріз.

  Роберт Вілкі підтримав таку ініціативу і запевнив у готовності підтримати Україну. Він також розповів про специфіку роботи військових медиків, окремо зупинившись на тому, що найбільші госпіталі знаходяться у тісній співпраці з медичними університетами. Також американський колега зазначив, що їм надзвичайно цікава робота українського Міністерства щодо створення реєстру ветеранів.

  Сторони також домовились про подальшу співпрацю за напрямками вшанування пам'яті, медичної та соціальної сфери. Окремий акцент під час зустрічі міністри зробили на підготовці українських психологів у сфері роботи з ветеранами.