• In English
 • Україна зацікавлена у впровадженні біржової торгівлі твердим біопаливом, - Юлія Підкоморна
  Міністерство енергетики України, опубліковано 22 липня 2021 року о 09:23

  Законопроект, що передбачає створення ринкового механізму торгівлі біопаливом - єдиної системи електронної торгівлі, готовий до внесення на розгляд Кабінету Міністрів.

  На цьому наголосила заступник Міністра енергетики України Юлія Підкоморна під час офіційного відкриття проекту «Оцифрування сектору централізованого опалення України» за участі Міністра енергетики Литви Дайнюса Крейвіса.

  «Галузь біоенергетики в Україні потребує створення ефективних механізмів для розвитку конкурентного ринку біопалива. Одним із інструментів створення такого ринку є впровадження єдиної системи електронної торгівлі, тому для нас досвід Литви дуже цінний. Для розвитку біржової торгівлі твердим біопаливом Міненерго спільно з Держенергоефективності розробили законопроект щодо розвитку ринку твердих біопалив, який пройшов погодження із заінтересованими ЦОВВ і готовий до внесення на розгляд Уряду», - зазначила Юлія Підкоморна.

  Основний пункт закону – створення ринкового механізму торгівлі біопаливом, а саме єдиної системи електронної торгівлі (СЕТ) біопаливом:

  • покладення обов'язку поступово з 20% у 2021 році до 100% у 2025 році здійснювати торгівлю біопаливом через СЕТ;
  • введення адміністративної відповідальності за порушення вимог щодо здійснення торгівлі біологічними видами палива;
  • затвердження вимог до якості твердого біопалива, торгівля яким здійснюється через СЕТ.

  За словами Юлії Підкоморної, Україна має значний потенціал замістити природний газ біопаливом.

  «В Україні щороку утворюється близько 94 млн тонн відходів сільськогосподарських культур. З них 37% (34 млн тонн) – це частка, яка реально доступна і яку можна використати в енергетичному секторі. Потенціал заміщення природного газу з відходів сільського господарства складає 9,3 млрд м3 щороку», - зазначила заступник Міністра.

  За останні 6 років в Україні вже введено понад 2,4 ГВт потужностей на біомасі. Це вдалось завдяки створенню державному механізму стимулювання. Зокрема, введення тарифу на тепло з біомаси на рівні 90% тарифу на тепло з газу, збереження «зеленого» тарифу на електроенергію з біомаси на рівні 12,39 євроцентів/кВт до 2030 року, надання можливості добровільної участі інвестиційних проектів електроенергетики з біомаси в аукціонах та надання державної підтримки через збереження аукціонної ціни на електроенергію строком на 20 років.